Húsvéti kabarématiné a Twitter tulajdonosával és a hírlevelek kiadására szolgáló platform egyik (talán volt) alkalmazottjával.
Az utóbbi napok során több kiadó is közölte, hogy nem tudnak Substack linket használni a Twitteren, vagy nincs mód olyan tweettel interakcióba lépni, amiben egy Substack-cikkre való hivatkozás volt. A Substack forgalmának kb. negyede jön közösségi platformokról (és ennek is 61%-át a Twitter teszi ki), nyugodtan mondhatjuk, hogy a Twitter-Substack vita során utóbbi forgalma jelentősen megcsappant. A vita főleg a Substack Notes-szal kapcsolatos. Ez egy Twitter-féle funkció, amiben rövid posztokat lehet közzétenni (hasonlóan „a madaras médiafelülethez”).
Elon Musk és Matt Taibbi között néhány hónapja még egészen jó viszony volt, amikor Taibbi a Twitter Files névre elkeresztelt tényfeltáró cikksorozatot publikálta, felhasználva többezer belsős használatra szánt fájlt, érintve Hunter Biden (az amerikai elnök fia) laptopját, a Twitter által direkt csökkentett elérést bizonyos fiókon, továbbá Donald Trump, az előző amerikai elnök kitiltását. Ezeket az írásokat Musk is retweetelte, így a Twitter új tulajdonosa is kiállt Taibbi mellett.
„Mivel a cikkeimre mutató linkek megosztása az egyik fő oka annak, hogy erre a platformra járok, megijedtem, és megkérdeztem, mi folyik itt. Azt a lehetőséget kaptam, hogy helyette a Twitteren tegyek közzé cikkeket. Nyilvánvalóan maradok a Substacknál, és a jövő héten átmegyek a Substack Notesra,” írta pénteken Taibbi. Erre aztán Musk szombaton reagált: „A Substack linkek sosem voltak blokkolva. Matt állítása hamis. A Substack megpróbálta letölteni a Twitter-adatbázis egy hatalmas részét, hogy a Twitter-klónjukat beindítsa, így az IP-címük nyilvánvalóan nem megbízható. Kiderült, hogy Matt a Substack alkalmazottja (volt?).”
Az egészben a poén (vagy inkább Musk viselkedésével kapcsolatban kritika), hogy kiderült más is: Musk (akit a tweet úgy jelzett, hogy „többnyire régi mémeket újraosztó fiók”) nemes egyszerűséggel nem követi már Taibbit. Ezek után nem tudunk meglepődni a már-már gyerekes viselkedésén sem. A Twitter San Franciscóban található központjának van egy utcai bannere. Ebből ő kivette a W betűt, hogy egy angol nyelven értelmes, női keblekre utaló szóvicc alakuljon ki. Az épület (vagy terület) tulajdonosa viszont kimondta, hogy jogilag kötelesek a bannert Twitterként hagyni. Erre ő átfestette a W betűt a háttér színére.
Ehhez nem nagyon tudunk mit hozzáfűzni.
Forrás: WCCFTech