Ha valaki pártatlanul állítja a munkakörében, hogy amit a Sony csinál, az messze nem nevezhető professzionálisnak, akkor tényleg érdemes megfontolni azt, amit ez a személy állít.
A védjegyek, szabadalmak szoktak gyakran a hivatalos bejelentés előtt utalni a közeljövőben érkező termékekre. Így lehetett először az akkor még Project Natal néven futó Kinectről, majd később a Nintendo Switch Joy-Con kontrollereiről hallani. Ezekhez kell egy meghatározás (kérelem) is, és ezen a téren az utóbbi több mint egy évtizedben a Sony kissé más látásmódot alkalmaz a Microsofttal és a Nintendóval szemben.
Florian Mueller ezekben a szabadalmakban szakértő, mert több mint húsz éve ezek elemzésével foglalkozik. Egy posztot tett közzé a Foss Patentsen, a weboldalán, és ebben a Sony 2011 óta benyújtott védjegyekben használt kifejezéseit elemzi. „A Sony szabadalmi bejelentései több mint egy évtizede becsmérlik a Microsoftot és a Nintendót, mint a videojáték-konzolok „alsóbbrendű gyártóit”, mégpedig indokolatlanul, gyerekesen és szakszerűtlenül, 2011 óta több tucat példával,” írta Mueller a Twitteren.
Nem kitaláció: a WCCFTech is bemutatott egy oldalt 2011-ből, ahol a Sony a PlayStation riválisát „eltérő, de gyengébb gyártónak” nevezte. Emiatt Muellerrel könnyű egyetérteni, mert azt állítja, hogy ha a Microsoft és a Nintendo valóban alsóbb rendű gyártó lenne, az nem jelentené automatikusan a Sony számára a védjegy hitelesítését és védelmét, akárhogy is kritizál.
„Ha a Sony összehasonlító reklámot akar csinálni, akkor azt máshol is megteheti. A játékosok nem fognak vásárlási döntést hozni a Sony szabadalmi bejelentéseiben használt nyelvezet alapján. Ha egy kis cég ugyanezekhez a szabadalmi ügyvivőkhöz fordulna, és azt akarná, hogy ilyen felháborító szöveget tartalmazó szabadalmi leírást nyújtsanak be, a legtöbb szabadalmi ügyvivő visszautasítaná, hogy a nevét adja ehhez,” írta Mueller. A gondolatai pedig más színben tüntetik fel a Sony-t.
A cég kézzel-lábbal tiltakozik a Microsoft lépése ellen (nem akarják elbukni a Call of Duty PlayStationös közösségét, miután a redmondiak felvásárolják az Activision Blizzard Kinget), de így felettébb kétszínű, amit a Sony művel.
Forrás: WCCFTech