Nem kizárt, hogy akár egy teljes konzolgenerációnyi idő is eltelik, mire ez a projekt eljut a játékosokhoz.
Októberben közölte a CD Projekt RED (innentől csak CDP), hogy négy új projektjük is van. A Project Hadar egy teljesen új IP lesz, a Project Canis és a Project Sirius a The Witcher franchise-hoz kötődik, és ott van a Project Orion, ami a Cyberpunk 2077 folytatása lenne. (Nem a Phantom Liberty kiegészítő!) Ezek mind kezdetleges állapotban vannak fejlesztésileg, és a Project Orionról írtuk, hogy ezen a CDP frissen megnyitott bostoni stúdiója is dolgozni fog (az álláshirdetés nyíltan kiemelte).
A Cyberpunk 2077-et 2012-ben jelentették be, mielőtt a CDP elkezdett volna dolgozni a The Witcher 3-on, és állítólag 2016-ig el sem kezdték a fejlesztését, tehát addig nem volt terítéken, amíg ki nem adták a The Witcher 3 utolsó kiegészítőjét. Majd 2018-ban ismét erre utalt több évnyi csend tán a lengyel cég, majd 2019-ben végre közölték a megjelenési dátumot, ami 2020 áprilisáról szeptemberre, novemberre, majd decemberre csúszott. Nyolc év. Sok. Ezt viszont a Project Orion lekörözheti.
Amikor a CDP bejelentette, nem győzte kihangsúlyozni, hogy a fejlesztés még nagyon is az elején tart. Egy ilyen nagy méretű RPG 2-5 évig biztosan eltarthat, de ez több is lehet, ugyanis a lengyelek ejtették a házilag gyártott engine-jüket, így a REDengine helyett az Epic Gamestől átvették az Unreal Engine 5-öt. A cégnek öt projektje van, és nagy eséllyel a The Witcher 4 lesz az első, ami ezek közül meg fog jelenni. Ezt még 2021-ben kezdte összerakni a stúdió, de 2025 előtt nem hisszük, hogy megjelenne. Ha évente kiadnak egy projektet, a Projekt Orion talán 2028-ban jöhet csak ki, és akkor még nem vettük figyelembe az új IP-t.
A lényeg tehát az, hogy a CDP talán túl sok fát tart egyszerre a tűzre, és ez még árthat mindegyik terméküknek.
Forrás: GameRant