Az Epic Games és az Apple közötti per elsőfokú döntését mindkét cég fellebbezte. és most itt az ítélet, ami a 2021-es döntés után erősnek hathat.
2021-ben az történt, hogy az Epic Games tíz állításából kilencen bukott az Apple ellen, így a Tim Sweeney vezette cég fellebbezett, ahogy az Apple is. A Bloomberg beszámolt arról, ahogy az amerikai kilencedik körzeti fellebbviteli bíróság döntése támogatja a 2021-es ítéletet. Eszerint az Apple továbbra is megsérti az anti-steeringgel kapcsolatos kaliforniai törvényeket, így jogsértést követ el a Tim Cook vezette techgigász, amikor az appok felhasználóit különböző fizetési metódusokra irányította.
2020-ban indult az ügy, amikor az Epic Games elkezdte kioldalazni az Apple App Store és a Google Play Store 30%-os haszonkulcsát a mikrotranzakciókon, és közvetlen fizetési módszert kínált a Fortnite-ban. Erre az Apple és a Google is kirúgta az Epic játékát a felületéről, mire az Epic Games pert indított a két techcég ellen. Az Apple amúgy így reagált a fellebbezés utáni ítéletre: „Az App Store továbbra is elősegíti a versenyt, ösztönzi az innovációt és bővíti a lehetőségeket, és büszkék vagyunk arra, hogy világszerte mélyrehatóan hozzájárul mind a felhasználók, mind a fejlesztők számára.” Az Epicnek az Apple jogi költségeit emiatt nagy eséllyel fizetnie kell!
Tim Sweeney, az Epic Games vezetője reagált a #BlockTheBlue Twitter-kampányra, amiről mi is írtunk. (Lényegében a régi, hitelesítéssel kapott kék pipát hiányolják, elítélve a Twitter Blue-t, amivel szintén lehet kék pipát szerezni Elon Musk közösségi felületén.) A Twitteren így foglalta össze mondanivalóját: „A #BlockTheBlue nyomásgyakorló kampányban részt vevő emberek lúzerek és idióták. Ők a menő kölykök a középiskolából, akik azon dolgoztak, hogy minket, kockákat kizárjanak a menő kölykök rendezvényeiről, plusz a lúzerek, akik csatlakoztak, hogy hitelességet szerezzenek. A csak eliteknek szóló ellenőrző rendszer sz_r volt. 2018 óta kritizáltam. Egy ilyen online közösségnek meritokráciának kellene lennie, ahol mindenkinek egyenlő esélye van, és az érdemeket ki kell érdemelni, nem pedig úgy, hogy egy cég „felken”. A régi Twitter a követéssel és a retweeteléssel találta meg az érdemek nagyszerű kifejezését. A legjobbak jutottak fel a csúcsra. Aztán valaki jó szándékkal kiépített egy rendszert, amely az ellenőrzéssel megakadályozza a megszemélyesítéseket, de a meritokráciát azzal a politikával törték meg, hogy a verifikációt csak az elit, „figyelemre méltó” felhasználóknak engedélyezték, miközben a Twitter alkalmazottai a barátaiknak adhatták ki a verifikációt.
Ezt követően a Twitter alkalmazottai rájöttek, hogy társadalmi árucikket (vagy a csalók számára jövedelemforrást) kaptak, és szívességekért cserébe kék pipákat kezdtek osztogatni. A csúcsponton a Twitter-alkalmazottak barátainak barátai közvetítették az igazolásokat. A lényeg az, hogy ennek semmi köze nem volt a személyazonossági okmányok ellenőrzéséhez a megszemélyesítés megakadályozása érdekében. Nem ezt tették. A Twitter alkalmazottai csak rákattintottak néhány gombra, és máris igazoltak. És ott van a Twitter régi íratlan gyakorlata, hogy az ellenőrzést a felhasználók beszédének kondicionálására használja, például Louis Farakhan hitelesítésének megszüntetése büntetésként a szavaiért. Louis Farakhan nézeteivel határozottan nem értek egyet, de egészen biztos vagyok benne, hogy a személyazonosságának ellenőrzése soha nem volt kérdéses,” írta Sweeney.
Szerinte a kritikája nem azoknak szól, akik nem akarnak előfizetni a Twitter Blue-ra, hanem azoknak, akik támogattják az előfizetők bojkottját, miközben magát a site-ot nem.
Forrás: Gamesindustry, PCGamer