TECH HÍREK – Nincs annál rosszabb, amikor a fontos üzeneteket nem vesszük észre, mert azok nem bukkannak fel (azaz nem a figyelmetlenségünk miatt hagyjuk ki azokat).
A nyilt forráskód miatt a mobiltelefont gyártó cégek valamelyest testre tudják szabni az Android operációs rendszerét, amit a rivális Apple iOS-éről nem lehet elmondani. Néha az eredmény jó (a Samsungtól a One UI is talán ebbe a kategóriába tartozik), és ez még jobb is lehet, ugyanis a Samsung és a Google bejelentett egy együttműködési megállapodást, hogy biztosítsák azt, hogy a háttérben az applikációk nem állnak le a háttérben, ha azok nincsenek használatban.
Így az Android 14 és a One UI 6.0 és ezek újabb verziói már nem lesznek olyan agresszívak, amikor a háttérben futó, de inaktív applikációk bezárásáról lesz szó. Gyakori tud lenni, amikor a gyártók által használt skinek és rendszerszintű viselkedés során a háttérben futó appokat nem egyszerűséggel kinyírják a memória és az adathasználat csökkentése érdekében. Ez az üzenetküldő programok (Telegram, Discord, Messenger..) esetében tud idegesítő lenni, így lemaradhatunk a fontos üzenetektől a túlzottan zárásra hajlamos operációs rendszer miatt.
a Samsung és a Google közös közleménye így hangzik: „Az Android platform megerősítése érdekében a Google-vel való együttműködésünk eredményeként egységes irányelv született, amelytől azt várjuk, hogy következetesebb és megbízhatóbb felhasználói élményt nyújt a Galaxy-felhasználók számára. A One UI 6.0 óta az Android 14-et megcélzó alkalmazások előtérbe helyezett szolgáltatásai garantáltan rendeltetésszerűen működnek, amennyiben az Android új előtérbe helyezett szolgáltatás API-irányelvei szerint fejlesztik őket.”
A két cég közös munkája pedig kényelmi, ugyanis emiatt nem kell minden egyes alkalommal újraindítani a bezárt programokat, amivel időt, energiát spórolva lazábban lehet használni az Androidot vagy a One UI-t, és nem kell azon bosszankodni, hogy a háttérben már megint bezárta a programot, holott mi nem szerettük volna ezt. Hamarabb is megléphették volna.
Forrás: WCCFTech