TECH HÍREK – Magyarországon még nem érhető el a szolgáltatás (pedig két böngészőből is ellenőriztük), így ez is kimutatja, hogy az állampárt „tevékenysége” is közrejátszott abban, hogy a több mint 180 országba és régióba nem tartozunk bele.
Az Alphabet, a Google anyacége nyilvánvalóan igyekszik mindent bevetni, hogy utol tudja érni az OpenAI ChatGPT-jét (igaz, ezzel morális határokat feszeget a cég, ahogy erről nemrég írtunk). A cég bejelentésében újdonságokat hallhatunk a mesterséges intelligenciájukról, a Google Bardról, amit átvittek a PaLM 2-re, ami egy nagyobb tudású, méretesebb nyelvi modell, így indokolni is tud a Bard, összetettebb matematikai feladatokat is meg tud oldani, vagy akár programkódot is alkothat velünk.
A várólista is meg lett szüntetve, így a több országban és régióban való elérhetőség mellett várni sem kell rá (nekünk igen, hacsak nem itt is kényszerből Google Chrome-ot igényel, ahogy anno a már meghalt Stadia is). Többnyire angolul működik a Bard, de a japán és koreai nyelv is már be lett izzítva. A tervek szerint negyven további nyelvet is támogatni fog a mesterséges intelligencia. A válaszokban vizuálisabbá válik: összett kérdéseinkre képeket is kaphatunk (például ha megkérdezzük New Orleans látványosságait, meg is mutatja nekünk). Mi is képeket adhatunk a parancsainkhoz.
A Bard megnevezi forrásait, sötét témát és exportálási gombot is kap, ami a fejlesztőknek segít majd a kód futtatásában. A Google integrálni fogja az Adobe Firefly-ba is, amivel az alkotó mesterséges intelligencia-képességek jóvoltából remek dizájnokat is kaphatunk, így a kreatívabb elmék (tervezők, grafikus művészek) ihletet kaphatnak, ha nem csak egy az egyben alkalmazzák, amit a mesterséges intelligencia létrehozott nekik.
Továbbra is olyan érzésünk van, hogy a Google most mindent erre a lapra tett fel, mert mostanában a mesterséges intelligencia sokkal komolyabb technológiai fejleménynek tűnik, mint ami korábban a metaverzum volt (és emellett a Facebook anyacége, a Meta továbbra is kitart…).
Forrás: WCCFTech