TECH HÍREK – Már a címen is fel lehet hangosan röhögni, de a felszín mögött további kacagásra van indok.
A Deloitte készítette a tanulmányt, ami arról beszél, hogy a metaverzumban ott rejlik a potenciál, hogy az Egyesült Államok GDP-jét (a bruttó hazai terméket) 2035-re feljebb tudja tolni kb. 2,4%-kal. Ez pénzben kb. 700 milliárd dollárt jelent. Ebbe nem csak az átlagos videojátékos VR és AR szórakoztatást vették bele, hanem a gyártást, az orvosi, és a védelmi célokra szánt használatot is. A Mark Zuckerberg vezette Meta szerint az Egyesült Államok jó pozícióban van, hogy a metaverzum potenciálját kihasználja, és vezesse annak nemzetközi fejlesztését. A Meta írása több jelentést is idéz, így az is olvasható, hogy az Európai Unió 2035-re 538,29 milliárd dollárral növelheti gazdasági lehetőségeit, ha a Meta termékeit használja, és ez a GDP 1,3-2,4%-ának felel meg. Kanada esetében 33,86 milliárd dollárral járulhat hozzá a metaverzum a gazdasághoz ugyanebben az időszakban. A teljes világot lefedve 3,6 billió dollárt jelent évente.
A kisbetűs részt is érdemes elolvasni, ugyanis a nemzetközi jelentésre vonatkozó becslés nem veszi számításba a Föld lakosságának növekedését (pedig annak éppen csökkennie kellene, ahogy hazánkban is, hiába a jobban teljesít duma), így emiatt alulbecsülhetik a metaverzum GDP-hez való hozzájárulást. Az előrejelzésük szerint a metaverzumot körülvevő VR- és AR-technológiák tizenkét éven belül lehagyják a mobiltelefonokat, így azok nem lesznek az elsődleges számítási platformok. Ehhez mi hozzátennénk, hogy a technológiai fejlődést nem lehet ennyire előrejelezni, mert ki tudja, mi jut el a nyilvánosság elé addig.
Akkor jöjjön a poén. Szóval a Deloitte tanulmánya (ami mintha teljes mértékben elszakadt volna a valóságtól, mert mintha a mesterséges intelligenciáról egyetlen betű nem szólt volna…) azt mondja, hogy a metaverzum igenis hasznos tud lenni a gazdaságnak. Csakhogy a tanulmányt a Meta fizette. Emiatt pedig nem nagyon tudjuk komolyan venni, amiről beszélnek. Ez olyan, amikor az állampárt döngeti a mellét valamire, ami nyilvánvalóan nem igaz.
Forrás: PCGamer