A Microsoftnak át kell gondolnia, hogy miképp gondolkodik a konzoljáról.
Az Xbox One a megjelenése előtt elásta magát, amikor legalább 24 óránként internetkapcsolatot igénylő konzolként jelentette be a Microsoft (és Phil Spencer elődje, Don Mattrick elég pofátlanul kimondta, hogy akinek nincs internete, vegyen Xbox 360-at…), az árat megemelő Kinect is kötelezően a csomag részévé tették, továbbá a használt játékok megakadályozásában is gondolkodtak. A Sony mindezt kihasználva letarolta a konzolgenerációt a PlayStation 4-gyel. Azóta a Microsoft kinyitotta a pénztárcáját, és rengeteg stúdiót vonzott be az Xbox Game Studiosba.
A jelenlegi konzolgeneráció elejét a készlethiány jellemezte mind a Sony, mind a Microsoft térfelén. A Sony jobb rajtot vett az eladásokkal, és ebben segítségére voltak a játékok is (Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Demon’s Souls Remake…). Az Xbox Series viszont nem tudott ilyen mértékű „bevonzást” elérni. A Microsoft azóta erősen az Xbox Game Passra támaszkodik, de ez a szolgáltatás önmagában nem biztos, hogy elegendő lesz az érdeklődés felkeltéséhez.
A Microsoftnak is kellenek az exkluzív címek, és ezért vásárolt be jelentősen (és az Activision Blizzardot is ezért akarja 68,7 milliárd dollárért megszerezni, de ezért cserébe tíz évig multiplatformnak kell a Call of Duty-nak maradnia), és így jutott a birtokába a Bethesda és az alá tartozó összes IP és kiadó is. Ám eddig például a Halo Infinite vagy a Redfall nem tudta azt a teljesítményt nyújtani, amit a redmondi cég elvárt tőlük, és ezek nem lesznek killer appok (ez a kifejezés nem is nagyon illik a Microsofthoz, mert a játékai PC-re is megjelennek).
A kisebb játékok, mint például a Pentiment vagy a Grounded az Obsidiantól jó értékeléseket kapnak, de ezek nem olyan méretű alkotások mint például a God of War: Ragnarök a Sony Santa Monicától, esetleg a Horizon II: Forbidden West a Guerrilla Gamestől. Most minden szempáros a Starfieldre szegeződik; ez lesz Todd Howard új játéka, de ez az egy játék önmagában nem elegendő. Az Avowed, a Fable reboot, a Senua’s Saga: Hellblade II is készül, de ezeknek is remekelniük kell.
Forrás: GameRant