Nem pontos az, hogy DMCA-követelés történt, ugyanis a Nintendo leveléből (amit a Valve kapott) egy kifejezés hiányzott.
Eredetileg úgy tűnt, hogy DMCA-követelés, azaz szerzői jogi követelés történt a Nintendo részéről a Valve felé, miközben arról panaszkodott, hogy a Dolphin, a GameCube és Wii játékok futtatására használható emulátor „megsérti a Nintendo szellemi tulajdoni jogait”, amit ugyebár a „biztonsági másolat” kifejezéssel lendületből lehetne a kukába dobni, de ez nem fogjuk megint elmagyarázni. Egy ügyvéd, ami szellemi tulajdonnal és technológiával kapcsolatos jogban jártas, megvizsgálta a nagy N levelét, és összefoglalta, hogy valamelyest más a helyzet.
Kellen Voyer, a Voyer Law ügyvédje a PCGamernek elmondta, „Én ezt NEM DMCA-eltávolítási értesítésként, hanem inkább figyelmeztető lövésként jellemezném, hogy a szoftver, a Dolphin, ha megjelenik a Steamen, (a Nintendo szerint) sérti a DMCA-t. Itt nincs olyan állítás, miszerint a Valve jelenleg bármi olyasmit tárolna, ami sérti a Nintendo szerzői jogait, vagy tágabb értelemben véve a DMCA-t sérti. A Nintendo inkább egyértelmű értesítést küld a Valve-nak arról, hogy a Dolphin véleménye szerint sérti a DMCA-t, és amennyiben a program megjelenik a Steamen, a Nintendo valószínűleg további lépéseket fog tenni. Tekintettel arra, hogy a Valve ellenőrzi, hogy mi érhető el az áruházában, úgy döntött, hogy nem avatkozik bele a Dolphin fejlesztői és a Nintendo közötti vitába, ehelyett követte a Nintendo megelőző kérését, és leszedte a Dolphin Steam-oldalát.”
Úgyhogy nem vitte annyira túlzásba a Nintendo, de a reakciója továbbra is elfogadhatatlan. A cégnek el kellene fogadnia, hogy nem minden emuláció káros, és ha valaki egy olyan játékot játszana, ami a régiójában nem jelent meg, a kazetta ára túlzottan drága, és a hardver maga is idővel elkopik (pl. egy SNES 30 éves is lehet mostanra), akkor marad az emuláció. Vagy ha fizikailag megveszi valaki, az nem gyarapítja a Nintendo vagyonát. Nem gondolták ezt át.
Forrás: PCGamer