Ez egy olyan árazás, ami bizony a Sony számára még okozhat kínos pillanatokat!
A Meta bejelentette a Quest harmadik generációs headsetét, és bizony ígéretes a termék. A Meta Quest 3 az eddigi legnagyobb felbontású kijelzővel, illetve a vékony, „pancake” optikával rendelkezik, hogy a tartalmak minden eddiginél jobban nézzenek ki. Az extra pixelek működtetéséhez a Meta a Qualcommal közösen dolgozott együtt, ugyanis a headsetben egy újgenerációs Snapdragon chipset található több mint kétszer erősebb grafikai teljesítménnyel, amit a Quest 2-ben található Snapdragon GPU tudott felmutatni, így a magával ragadó játékokban simább teljesítményt és hihetetlenül éles részleteket kapunk.
A Quest 3-ban a kategóriájában legjobb Meta Reality technológia lehetővé teszi, hogy a fizikai világot zökkenőmentesen összekapcsoljuk a virtuális világgal. Ezek az új élmények túlmutatnak a mai kevert valóságon, mivel intelligensen megértik a fizikai terünkben lévő tárgyakat és reagálnak rájuk, és lehetővé teszik, hogy olyan természetes, intuitív módon navigálhassunk a térben, ami korábban szinte lehetetlen volt. A nagy valósághűségű színátvitel, az innovatív gépi tanulás és a térbeli megértés lehetővé teszi, hogy egyszerre léphessünk kapcsolatba a virtuá
lis tartalommal és a fizikai világgal, ezzel korlátlan felfedeési lehetőségeket teremtve. Mostantól virtuális társasjátékot is játszhatunk a konyhaasztalaon a Demeóban, virtuális művészettel tuningolhatjuk a nappalit a Painting VR-ban, vagy elmerülhetünk egy teljesen magával ragadó világban, ahol amúgy lehetetlen tevékenységeket végezhessünk. A Quest 3 még több ember számára teszi elérhetővé a Meta Realityt ráadásul alacsonyabb áron, így ez az első olyan mainstream termék a Metától, ami egyetlen eszközzel nyújt élvonalbeli VR és MR (kevert valóság) élményeket. Ez pedig új mércét állít a jövőbeli headsetek számára.
Az előző generációs Questhez képest 40%-kal vékonyabb optikai profillal a Meta Quest 3 egy karcsúbb, kényelmesebb headset. A Touch Plus kontrollereket is teljesen újratervezték, és áramvonalasabb, ergonomikusabb formavilággal látták el. A nyomkövető technológiában elért fejlődésknek köszönhetően elhagyták a külső nyomkövető gyűrűket, így a kontrollerek a kezünk természetesebb meghosszabbításaként hatnak, továbbá kevesebb helyre van igényük. A Touch Pro-ban felbukkant TruTouch haptikát is alkalmazzák, hogy úgy érezzük az akciót, ahogy még soha. A prémium élményért akár a teljesen önkövető Meta Quest Touch Pro kontrollerekre is befizethetünk. A kézkövetés alapból támogatott lesz, így kontrollerek nélkül is felfedezhetjük a világot a Direct Touchnak köszönhetően. Ez lehetővé teszi, hogy csak a kezeinkkel interakcióba lépjünk a virtuális objektumokkal.
A Meta a visszamenőleges támogatásról sem feledkezett meg, ugyanis a Quest 3 kompatibilis a Quest 2 már most több mint 500 VR-játékával, alkalmazásával és élményével, és a Meta még több izgalmas új VR és MR-játékkal készül a megjelenésre, így a cég szerint a Quest 3 már az első napon a világ legjobb élménykönyvtárával fog rendelkezni. 2020-ban a Meta Quest 2 megváltoztatta a VR arculatát, és új korszakokat nyitott például a játékok vagy a fitnesz számára. Ez a termék az egyik legolcsóbb módja a virtuális valóságba való belépésnek, de az árazás tovább fog javulni! Június 4-étől a Quest 2 árát 300/350 dollárra csökkenti a Meta attól függően, hogy 128 vagy 256 GB-os kiszerelést veszünk. Így errefelé is 130-170 ezer forint körül kellene majd értékesíteni a headseteket, amik szoftveresen is erősödni fognak. Egy hamarosan megjelenő firmware-rel a Quest 2 és Quest Pro GPU-ja és CPU-ja kap új erőre.
A Quest 2 és Pro esetében a CPU teljesítménye akár 26%-kal, a GPU sebessége pedig akár 19%-kal nő a Quest 2 és 11%-kal a Quest Pro esetében. Ahogy a fejlesztők kihasználják ezeket a változásokat, mindkét headseten simább játékmenetre, érzékenyebb felhasználói felületre és gazdagabb tartalmakra számíthatunk. A Quest 2 és a Quest Pro esetében is engedélyezték a dinamikus felbontás-skálázást, így a játékok és alkalmazások képkockakiesés nélkül kihasználhatják a megnövekedett pixelsűrűséget. Míg a Meta Quest 3 új mércét állít fel a kevert valóság, a magával ragadó játék és a mainstream virtuális valóság headsetek terén, a Quest 2 továbbra is a legolcsóbb belépő lesz a virtuális valóságba, a Pro pedig a munkahelyi felhasználási esetekre optimalizált, arc- és szemkövetéssel a megbeszéléseken való hitelesebb önkifejezés érdekében lehet hasznos. A Quest 2-t és a Pro-t továbbra is a Quest 3 mellett fogják értékesíteni, és a firmware frissítések sem maradnak el.
A Meta Quest 3 2023-ban rajtol el. 500 dollár lesz a 128 GB-os modell, és mivel ehhez nem fog kelleni PC, a Sony alaposan felkötheti a gatyáját, ugyanis ott nem elég, hogy a PlayStation VR2-höz kell egy PlayStation 5, maga a PSVR2 drágább a konzolnál!
Forrás: Gematsu