Akkor lehet-e egyáltalán rajongói projektnek nevezni? Hmm… nevezzük inkább félhivatalosnak!
Az első Thief játék, a Thief: The Dark Project intrója remekül felvázolta a játék stílusát és hangulatát, ugyanis Garrett rablása és a természetfeletti vizualitás között váltakozott, miközben azt az érzést adta át, hogy őt mintha valaki megfigyelné. Egyfajta tutorialként is szolgál, mert megmutatja, hogy miképp NE játsszuk a játékot: Garrett végez egy őrrel, amire három másik felbukkan, neki pedig el kell iszkolnia, mielőtt őt is leütik.
A Thief – Cutscene Zero nevű kisfilmet Daniel Thron készítette. A Város új bemutatója mögött így az a személy áll, aki eredetileg a játék jeleneteinek rendezője volt! A művészeti és az animációs feladatok mellett még a dobozkép, a kézikönyv illusztrációi, a részecske effektek, Brother Renault, Ramirez, Cutty, ApeBeast, The Eye, illetve még néhány őr hangja is hozzá kötődött. Garrett itt is benézi, és Thron ezzel viccelődött a Twitteren, amikor azt írta, hogy „garantálom, hogy ezután betölti az utolsó elmentését”.
A fantasy-noir stílus szépen megvalósított, és a mit sem sejtő őr látja a tükröződést, ahogy kinéz az esőbe, és a narrációt ugyanaz a Terri Brosuis végezte el, aki anno Viktoria hangja volt a játékban. Ezen felül tervező, a jelenetek írója, továbbá a System Shockban Shodan hangja is volt. Egy harmadik személy is közreműködött a Looking Glassból, a játék fejlesztőcsapatából. A harmincadik másodpercnél látható festményt ugyanis Jennifer Hrabota-Lesser valósította meg, és ő művészként dolgozott a Thief: The Dark Projecten.
A Thief első részéből érdemes lenne egy remake-et csinálni. A játék kiadója az Eidos volt, ami a Square Enixbe olvadt 2009-ben, de mivel a 2014-es rebooton az Eidos Montréal volt, biztosak vagyunk abban, hogy amikor tavaly aprópénzért eladta a japán kiadó a Crystal Dynamicsot és az Eidos Montréalt azok IP-ivel az Embracer Groupnak, a Thief is a csomag része volt…
Forrás: PCGamer