Az FTC, az amerikai szövetségi kereskedelmi bizottság ideiglenes távoltartási kérelme miatt bukkant fel a bíróságon a Microsoft és az Activision Blizzard King vezetősége is, hogy a redmondiak 68,7 milliárd dollárért felzabálják ezt a kiadót is.
Augusztusban a tavaly indított antitröszt per miatt lesz a bíróságon a Microsoft, de addig még ezt az ügyet kell lerendezni. Phil Spencer a bírónak megesküdött, hogy nincsen valamilyen titkos terve a talonban: „Azt hiszem, már az előkészületek során is láttuk, hogy a játékosok aktív és hangos csoportot alkotnak. Az, hogy mi kivonjuk a Call of Duty-t a PlayStationről, véleményem szerint helyrehozhatatlan kárt okozna az Xbox márkájának. Én felemelném a kezem, bármit megteszek, ami szükséges: nincs tervünk. Itt állva elkötelezem magam, hogy nem fogjuk a Call of Duty-t (ez a vallomásom!) a PlayStationről levenni. Ahogy ön is mondta, a Sony-nak nyilvánvalóan engedélyeznie kell, hogy a játékot az ő platformjukon is kiadhassuk, de ennek hiányában az én elkötelezettségem és tanúságtételem az, hogy a Call of Duty jövőbeli verzióit továbbra is ki fogjuk adni a Sony PlayStation 5-jére.”
Azt leszámítva, hogy PlayStation 5-öt mondott (PlayStation 6-ot nem? a tíz év alatt meg fog jelenni az a konzol is; később azért a bíró rákérdezett, és megerősítette a PS6-ot és a további konzolokat is), Spencer kijelentése az ő szabadságát teszi kockára. Ha a Microsoft mégis másképp cselekszik, akkor az Xbox-vezér hamis vallomása miatt felelősségre vonható lesz. Beszélt arról is, hogy főleg a Starfield miatt vásárolta fel a Microsoft a ZeniMax Mediát, a Bethesda anyacégét, és a The Elder Scrolls VI Xbox-exkluzivitása sem fix még: „Azt hiszem, egy kicsit tisztázatlanok voltunk azzal kapcsolatban, hogy a The Elder Scrolls VI milyen platformokon fog megjelenni, tekintve, hogy milyen messze van a játék. Jelenleg nehéz számunkra leszögezni… Annyira messze van, hogy nehéz megérteni, milyen platformok lesznek egyáltalán ezen a ponton. Amikor felvásároltuk a ZeniMaxot, az egyik mozgatórugó az volt, hogy a Sony üzletet kötött a Deathloop és a Ghostwire: Tokyo esetében. Fizetett a Bethesdának, hogy ne adja ki azokat a játékokat Xboxra. Tehát a Starfielddel kapcsolatos vita (amikor hallottuk, hogy a Starfield potenciálisan szintén kihagyja az Xboxot) kapcsán, nem juthattunk olyan helyzetbe, mint egy harmadik helyezett konzol, ahol még jobban lemaradunk a tartalomtulajdonlással, így biztosítanunk kellett a tartalmat, hogy életképesek maradjunk az üzletben.”
Pete Hines, a Bethesda marketinges és kommunikációs vezetője szerint ha PlayStation 5-re is kijött volna a Starfield, akkor nem jönne ki szeptemberben a játék (szeptember 6-án fog Xbox Series-re, PC-re és Game Passra megjelenni; ám a játék Premium és Constellation Editionjét már elsejétől játszhatjuk), mert több minőségellenőrző tesztelésre lett volna szükség. Sarah Bond, a Microsoft válallati alelnöke pedig úgy vallott, hogy Bobby Kotick, az Activision Blizzard King vezérigazgatója nem hozná Xboxra a Call of Duty-t, ha a 70/30%-os bevételi részesedést nem tolják fel 80/20%-ra a kiadó javára: „Ha nem lépünk túl a szokásos bevételmegosztáson, hogy ő [Bobby Kotick] szándéka szerint nem hozták volna a Call of Duty-t az Xboxra. Egyértelmű volt, hogy a Call of Duty a PlayStation 5-re jön, és ez nem lett volna jó, ha Xboxra nem, és nem ugyanabban az időpontban. Az idő korlátozott volt [az új CoD bevételi megállapodással kapcsolatban]. Voltak játékosaink, akiknek az elvárásainak meg akartunk felelni, így végül úgy döntöttünk, hogy ez a legjobb az üzlet szempontjából.”
Lesznek még pikáns kommentek…
Forrás: WCCFTech, WCCFTech, WCCFTech, WCCFTech