És ezzel egy, még be nem jelentett, de államilag támogatott projektjükről is le kell mondanunk.
A német Daedalic Entertainment úgy határozott, hogy a belsős játékfejlesztéseket leállítja, ugyanis a The Lord of the Rings: Gollum a sokszori halasztás ellenére is minősíthetetlen volt (és nem kizárt, hogy az év három legrosszabb játékának egyikéről beszélünk!). A gameswirtschaft.de-nek eljuttatott közleményében a kiadó egy nehéz fordulópontnak nevezte a saját fejlesztéseik felfüggesztését, de eközben optimista gondolatot is olvashatunk, ugyanis ez a lépés szerintük „a Daedalic Entertainment hosszú történelmében egy új kezdet.” Ám a fejlesztői munkálatok leállítása nem olyan egyszerű.
Legalább 25 ember érintett, így vagy máshol kell a német cég hálózatában elhelyezkedniük, vagy kirúgás vár rájuk: „Csapatunk minden egyes tagját nagyra értékeljük, és fontos számunkra, hogy az átállás a lehető legsimábban menjen. Ezért támogatni fogjuk korábbi munkatársainkat abban, hogy új lehetőségeket találjanak hálózatunkon belül,” írta a Daedalic. A cég a társkiadónak (és a Daedalic tulajdonosának…), a francia Naconnak is okozhatott némi fejfájást, ugyanis a The Lord of the Rings: Gollum a Metacriticen és az OpenCriticen is citromdíjas kategória, mivel 2023 legalacsonyabb átlagértékelését kiérdemlő (?) játékáról beszélhetünk. Ezek után a bocsánatkérés.jpg, a rengeteg cég által követett szánalmas taktika (adjunk ki egy játékot pocsék állapotban, bocsánatkérő kép a Twitteren…) tőlük inkább röhejes, és ezek után kb. ki is lehet mondani, hogy valótlant állít, mert akkor még további frissítéseket és javításokat ígértek a játéknak…
Nemrég írtunk egy másik Gyűrűk ura-játékról, amire a Daedalic támogatást kapott, és 2024 augusztusának végére megjelenhetett volna, miután 2022 óta fejlesztés alatt állt. Erről a projektről is le kell mondanunk, mivel ez is belső fejlesztés volt. Ám az új Deponia-játékról, a Surviving Deponiáról nem kell, ugyanis ezt egy külsős cég, az AtomicTorch Studio fejleszti.
Ezek után talán jobb is, ha a Daedalic marad a kiadásnál, esetleg a point-and-click műfajnál, mert abban a német cég korábban remekelt…