Roger Clark, a Red Dead Redemption 2-ben szereplő ikonikus színész egyértelműen nem támogatja az AI-technológia használatát az énekes videókban.
A Red Dead Redemption 2-ben Arthur Morgan emlékezetes alakításáról ismert színész, Roger Clark, nyilvánvalóan nem rajong azért, hogy az AI-technológiát zenei coverekben vagy mémekben használják. Tekintettel arra, hogy minden idők egyik legsikeresebb Rockstar-játékában játszott kiemelkedő szerepet, Clark álláspontjának jelentős súlya van. Tanulságos vitára késztet a technológia és a kreatív integritás kapcsolatáról.
Ahogy a mesterséges intelligencia egyre ijesztőbb ütemben fejlődik, egyre több kritikus fejezi ki aggodalmát a mesterséges intelligencia fejlesztésével kapcsolatos lehetséges kockázatokkal és etikai problémákkal kapcsolatban.
A kritikusok által felvetett egyik fő aggály az automatizálás miatti lehetséges munkahelyvesztés. Úgy tűnik, hogy a Red Dead Redemption 2 Arthur Morganja is ezt az álláspontot képviseli.
Egy nemrég megjelent TikTok-videóban Clark „plágiumszoftvernek” nevezi a mesterséges intelligenciát. Valószínűleg arra utalva, hogy a színészek képmását az engedélyük nélkül használhatják fel. A színész utal a Hollywoodban jelenleg is zajló WGA és SAG-AFTRA sztrájkra is. Utóbbiak keretében a színészek és írók sztrájkolnak a filmstúdiók ellen, hogy tisztességes díjazásban részesüljenek munkájukért. Clark a hollywoodi sztrájkkal kapcsolatos megjegyzései mellett egy baljós figyelmeztetést is megfogalmaz. Előre figyelmeztetve a mémek rajongóit, hogy ha továbbra is megosztják az interneten az AI által generált anyagokat, akkor a végén csak ez marad nekik.
A mesterséges intelligencia térhódításával a színészeknél fennáll annak a veszélye, hogy ellopják a képeiket. Arra használják fel őket, hogy úgy tűnjön, mintha a színész nem engedélyezett produkciókban szerepelne. Ez potenciálisan megnyitja az utat a stúdiók előtt, hogy engedély vagy kártérítés nélkül használják fel az előadók képmását.
Tagadhatatlan, hogy az AI által generált tartalom nagyon szórakoztató lehet. Sokan élvezik, ha mesterséges intelligenciával készített zenei covert hallanak. Vagy éppen olyan valósághű deepfake klipeket néznek, amelyek zökkenőmentesen beépítik kedvenc színészeiket a mainstream filmekbe.
Még a játékiparban is számos izgalmas játéklehetőséget teremthet az AI által létrehozott tartalom, mint például a Skyrim mod esetében, amely az AI-t használja arra, hogy emlékeket generáljon a játék számos NPC-jének.
Ennek ellenére a Red Dead Redemption 2 színésze jogos érvet hoz fel. Ugyanis az AI-technológiák fokozott használata számtalan kérdést vet fel a szerzői jogok megsértésével és a szellemi tulajdonjogokkal kapcsolatban. Még nem tudni, hogy a társadalom hogyan kezeli majd ezt a nehéz problémát a jövőben.
Forrás: TikTok