Úgyhogy csak azok fiókja lehet veszélyben, akik az ingyenes játékokat beszerezték a francia kiadótól.
Néhány napja mi is írtunk arról, hogy a Ubisoft törölni fogja az inaktív fiókokat, de akkor még nem tisztázta a Yves Guillemot vezette cég, hogy pontosan milyen feltételek mellett lehet veszélyben a Ubisoft-fiókunk. Több feltétel van, amit figyelembe vesznek: a játékidő a fiók alkotása óta, a könyvtár, az inaktivitás hossza, és hogy van-e előfizetés a fiókon. A legfontosabb tényező az, hogy vásároltunk-e PC-s játékot: ha igen, a törlésben nem leszünk érintettek, és a fiók törlése előtt három emailt küld a kiadó, így 30 napon belül megmenthetjük azt.
Íme a Ubisoft magyarázata: „Már évek óta a GDPR követelményeinek (az adatmegőrzési időszak korlátozására vonatkozó 5. cikk (1) bekezdésének e) pontja) megfelelően hajtjuk végre a fiókok törlési folyamatát. Irányelveink összhangban vannak a jogi követelményekkel és az iparági szabványokkal. Ez az intézkedés egyben játékosaink csalás elleni védelmét is szolgálja. A fiókok törlése nagyon szigorú folyamatot követ. Ennek megfelelően a következő 4 kritériumot vesszük figyelembe, mielőtt egy fiókot törölnénk:
A fiók játéktevékenysége a létrehozása óta; a fiók [játék]könyvtára – a megvásárolt PC-s játékokat tartalmazó fiókok nem törölhetők; a fiók inaktivitásának időtartama, azaz az utolsó bejelentkezés az ökoszisztémánkba (beleértve a Ubisoft játékokat a Steamen és más platformokon) – a gyakorlatban a mai napig soha nem töröltünk olyan fiókokat, amelyek 4 évnél rövidebb ideje inaktívak voltak; a fiókhoz kötött aktív előfizetés megléte. Mindenesetre mielőtt a törlés végleges lenne, 30 napon belül három emailt küldünk a játékosnak, amelyben felajánljuk a fiókja visszaállítását. Ezenkívül, ha a felhasználó a 30 napos ablak alatt megpróbál bejelentkezni, automatikusan kap egy figyelmeztetést és egy linket a fiókja újraaktiválására.”
Szóval csak akkor lehet probléma, ha régebben ingyenesen szereztünk a Ubisofttól valami játékot, hasonlóan például az Epic Games Store kínálatához. De ettől függetlenül még érdemes figyelni az emailcímünket.
Forrás: WCCFTech