A TeamKill Media közölte, hogy a régóta várt játékára mikor számíthatunk, de nem fogja egyszerre kiadni a stúdió mind a három platformra a játékát.
Az Amerikai Egyesült Nemzetek Szervezete (nem Egyesült Államok!) a mindennapi életbe integrálta a mesterséges intelligenciát. A Monad, a világ legerősebb technológiai vállalata, létrehozta az Advanced Retinal Global Unity System-et, ARGUS-t, hogy aktiválja és működtesse ezt. Az MI a Földön élő összes ember számára kötelező, és őket úgy osztják fel, mint szükséges és a felesleges ember, és aszerint (de)aktiválják, hogy milyen szakmában dolgoznak, ami a militáns csoportok ellenállásához és megalakulásához vezet. Amikor 2109-ben a Monád Kvantum Kutatóintézetet (a kaliforniai parttól 30 mérföldre) egy ismeretlen entitás megtámadja, a komplexum lángokba borul, és teljes elszigetelési zárlat lép életbe. Ekkor vészhívást küldenek a San Franciscó-i Garboa Tűzoltóságnak.
Sturgis tűzoltóparancsnok válaszol a hívásra, és a mi karakterünket, Jacob Thomas kapitányt, valamint társunkat, Shane Costát és egy csapatot küld helikopterrel a Monad létesítménybe. Ami egyszerű küldetésnek indul, hogy életeket mentsünk az égő komplexumból, hamarosan rémálomszerű kozmikus utazássá válik, amely a valóságból más világokba visz, ahol a saját és mások életéért is meg kell küzdeni. Tapasztaljuk meg egy filmes, történetvezérelt belső és külső nézetes lövöldözős játék misztikumát, amely a kvantumkorszak eljövetelében játszódik. Fedezzük fel és ereszkedjünk le a csúcstechnológiás, mégis ezoterikus Monad létesítménybe és azon túl a csillagközi utazásokba, ellenségekkel és bossokkal találkozva az ismerőstől a megmagyarázhatatlanig. Ehhez hozzájárul a kozmikus horror hullámvasútjával, miközben egyre mélyebbre és mélyebbre zuhanunk az ismeretlenbe.
Az Unreal Engine 5-ön futó Quantum Errorban a globális megvilágítás lenyűgöző vizuális élményt, élethű árnyékokat, tükröződéseket és lenyűgöző megvilágítást nyújt rendkívül sötét környezetben is. A Nanite a geometriai részletesség növelésére szolgál, ahol alkalmazható, míg a Soundscape a még magával ragadóbb és valósághűbb hangzású környezetek létrehozásához lett alkalmazva. A PlayStation 5-ös verzióban a DualSense a haptikus visszajelzést használja, így meg lehet tapasztalni, mit érez a tűzoltó (pl. egy hátsó ajtó intenzitása, a K12-es fűrész használata, vagy a lobogó tűz lángjai). Az adaptív ravaszokkal érzékelhetjük a tűzoltó szerszámainak és fegyvereinek feszültségét, ahogy azok ellenállnak, rezegnek és visszavágnak minden egyes mozdulatnál vagy az újraélesztés közben. Az újraélesztéshez a kontroller mikrofonját is használhatjuk. A töltési idők kifejezetten rövidek lesznek, és a 3D-s hang is támogatott, így elmerülhetünk a minden irányból érkező, borzongató hangokban, miközben élvezhetjük a provokatív soundtracket, amely fokozza a Quantum Error rémületét és izgalmát.
A Quantum Error először PlayStation 5-re fog megjelenni, mégpedig november 3-án. Az Xbox Series és PC verziók optimalizáció alatt állnak, és a TeamKill Media nem akarja elkötelezni magát egy dátum mellett ezeken a platformokon.
Forrás: Gematsu