Elon Musk egy olyan funkcióba is belenyúl, ami eddig alapvető eleme volt a közösségi platformnak.
Hamarosan nem lesz lehetőség a nemkívánatos követőktől vagy idegenektől blokkolni a válaszokat, holott ez egy régóta létező biztonsági funkció volt, írta Musk a Twitteren. A blokkolás nem teljesen tűnik el, ugyanis a privát üzenetekben (amiket szintén korlátozott, és itt is el lehet érni a rátát, ami után nem megy az egész, ahogy a napi posztolvasás mértékét is visszavágták) továbbra is alkalmazni lehet. Tehát ha van valaki, akit egyszerűen nem szeretnénk, hogy lássa a posztjainkat bejelentkezve, akkor nem lesz mód arra, hogy így megakadályozzuk az illetőt, aki privát ablakban, vagy kijelentkezve láthatja, mit írunk, hacsak nem állítjuk privátra (lakatoltra) a fiókunkat.
Zhao Changpeng, a Binance vezérigazgatója egy befektető Musk Twitterében, és azt írta, hogy először a botokra és a spammel kapcsolatos problémákra kellene koncentrálni a blokkolás funkció eltávolítása előtt. Louis Jones, a Brand Safety Institute-nál dolgozó média- és hirdetési igazgató szerint Musk legújabb terve aggodalomra adhat okot, mert a felhasználókat spam, fenyegetés és más káros tartalom érheti, és Musk hozzáállása a szólásszabadsághoz más hatást is elérhet: a zaklatás sokkal gyakoribbá válhat, és a szólásszabadság korlátozva lehet a zaklatottaknak, és így lejtmenetre állhat a Twitter, ami hosszabb távon így nem lehet sikeres.
Muskra amúgy a Twitter korábbi vezetője és alapítója, Jack Dorsey is reagált egyetértően, de ez lehet szarkasztikus komment is tőle (hiszen amíg ő vezette a site-ot, szó sem volt arról, hogy a blokkolás megszűnne). Felveti a kérdést, hogy az okostelefonokról mikor rúgják le így a Twittert, hiszen a blokkolás egyfajta elvárás a Google Play Store-on, illetve az Apple App Store-on is, és Musk tweetje alatt egy tényellenőrző közösségi poszt (Community Note) erre felhívta a figyelmet.
Emiatt nem csoda, hogy Linda Yaccarino, a Twitter vezérigazgatója kihangsúlyozta, hogy a blokkolásnál jobb funkción dolgoznak…