Elon Musk, a Twitter tulajdonosa pedig elnyomónak nevezte ezeket a cégeket (Comcast, IBM, NBC Universal, de még az Apple és a Disney is idevehető…).
Muskot egyszerre vádolják meg zsidólobbival és antiszemitizmussal (utóbbi az itthoni államvezetés propagandájában is tetten érhető, ki kell jelenteni), és most olyan szerencsétlen helyzetben van, hogy a hirdetőket meg kell győznie, hogy ne meneküljenek el a közösségi oldaláról. A gázai háborúval kapcsolatos megnyilvánulása (a zsidó közösségeket dialektikus gyűlölettel vádolta meg a fehérbőrűekkel szemben) ugyanis eléggé kiborította a bilit, és eközben ellene van mindenféle rasszizmusnak.
Bizonyos fogalmakat tiltott azóta a Twitteren, de most olyan helyzetben van Musk, hogy a háború mindkét oldaláról támadják őt, és erre jött az, hogy a Comcast és az NBC Universal a Twitteren való hirdetések felfüggesztéséről döntött, mégpedig azonnali hatállyal. A Twitteren a reklámok mellett antiszemita tartalmak vannak, ami azt jelenti, hogy a site hirdetésekre szánt ezközei nem képesek azonosítani, ha káros tartalmak mellett bukkannak fel a reklámok, és a helyzeten ront, hogy az előfizetőknek lehetősége van monetizálni a reklámokat a profilokon. A Media Matters, egy amerikai, baloldali médiaelemző csoport addig tekert az idővonalon, amíg nem talált az antiszemita fiókokon reklámot, és erre az IBM is úgy határozott, hogy szünetetelteti a reklámokat.
Musknak meg elege lett, és azt mondta, hogy hétfőn, amint nyitnak a bíróságok, a Twitter anyacége, az X Corp egy „termonukleáris” pert nyújt be a Media Matters és mindenki ellen, aki csalárd módon megtámadta a cégét. Aztán azt mondta, hogy a Premium+ előfizetéssel, a legdrágább szinten nincsen az idővonalunkon semmilyen hirdetés, és sokan a nagy hirdetők közül szerinte a szólásszabadságot a leginkább elnyomják.
Nemrég a Rágalmazásellenes Ligának (Anti-Defamation League, ADL) ment neki Musk, mert azzal vádolta meg a szervezetet, hogy miattuk ér a Twitter feleannyit most, mint amennyiért tavaly ősszel megvásárolta. Mi pedig csak annyit mondunk, hogy továbbra sem érti, hogy mivel van a baj. Dél-Afrikában nőtt fel. Az apartheid korszakában. Ennyit segítünk.
Forrás: WCCFTech