John Romero és John Carmack közösen ünnepelte az FPS műfaj forradalminak tekinthető játékának harmincadik születésnapját.
Romero és Carmack az id Software két társalapítója volt, és a beszélgetésüknek egy moderátora is volt David Craddock személyében (ő a The FPS Documentary, illetve a Long Live Mortal Kombat kapcsán ismerhető). Ő, illetve a chat is feltett pár kérdést a duónak. Mindketten örömmel vettek részt a beszélgetésben, ám kifejezetten önkritikusak voltak a munkájukkal kapcsolatban. Carmack szeretett volna látványosabb, és valószínűleg technikailag kockázatosabb grafikus hatásokat a játék engine-jében, és úgy véli, hogy a földhözragadtabb, katonai sci-fi stílusú első epizód sokkal jobban élte meg az éveket a későbbi, pokoli epizódok vizualitásához képest.
Romero szerint technikailag jó átmenet volt a DOOM a korábbi játékaik és a Quake között. Utóbbi már teljes 3D-s gyorsításra váltva sokkal összetettebbé tette a fejlesztést, és korlátozni kellett, hogy egyszerre hány ellenfél lehet a képernyőn, viszont örült annak, hogy a Wolfenstein 3D-hez képest összetettebb pályákat hozhattak létre, mert szerinte a Wolfenstein pályatervezése az egyik legunalmasabb ilyen munka lehetett. A páros a technikai limitációkra is visszaemlékezett. Bár Carmack úgy gondolta, hogy egy barna papírzacskóban is értékesíthették volna a DOOM-ot, örült neki, hogy mégsem így lett, mert ikonikus dobozképet és jó marketinget kapott a játék. Mindketten örültek a 90-es években még gyakori, nagy dobozos PC-s játékoknak és az extráknak (vászonra rakott térképek, például).
Romero kifejtette, hogy nem sokkal a DOOM megjelenése előtt bírta működésre a többjátékos elemet: „Bementem az irodámba (akkoriban az E1M7-et készítettem), kinéztem az ablakon, és látom, hogy két karakter harcol, rakéták repülnek egy magas ablaknál, és valaki plazmafegyverrel lövi a másik fickót. És azt gondoltam, hogy ez lesz a legkirályabb játék, amit a bolygó valaha látott, alig várom, hogy játszhassak vele. Szeretném megköszönni mindenkinek a Doom közösségben, hogy életben tartják ezt a játékot. És tényleg, köszönöm, hogy játszottatok a játékunkkal, mindenkinek.” Carmack is hálás volt: „Már mondtam korábban, hogy nem vagyok túl szentimentális ember, nem töltök sok időt azzal, hogy a régi szép időkre emlékezzek, de azok tényleg nagyon jók voltak. Nagyon büszke vagyok azokra a dolgokra, amelyeket akkoriban építettünk, és hogy ezek az örökségek a mai napig fennmaradtak.”
Ha már DOOM, Romero új megawadja, a Sigil II ingyenesen letölthető, és 2019-ben adta ki az első részt…
Forrás: PCGamer