A pletykált „partyjáték” esetében több kérdést is fel lehet tenni (lesz-e története, miképp hat a franchise idővonalára).
A pletykák szerint bár készül a Persona 6 is, olyasmit is hallani, hogy a franchise főszereplőivel támadó, komolytalanabb cím a sorozat előtt kíván tisztelegni. Ilyen kitérőt már láthattunk nemrég a Persona 5 Tacticával. A narratíva viszont fontos elem a spinoffokban is, ugyanis a Persona 4 Arenától kezdve a Persona Q-kon át a Persona 4: Dancing All Nightig mindegyikben láthattunk történeteket az új játékmechanizmusokba építve. Néhol a sztori alkalmazása szükségtelennek bizonyulhatott, de a Persona 3 és 5 táncolós spinoffjában inkább a szociális kapcsolat (social link) mégis fontos szereppel bít. A Persona 5 Tactica és Strikers egyaránt bizonyította, hogy a történetet a SEGA alá tartozó Atlus nem kívánja hanyagolni, sőt, igyekeznek a fő sztorihoz hiteles, „kánon” irányt követni.
A Persona harmadik és ötödik fő részében egyes karakterek sorsa behatárolja, hogy hol lehet a spinoffokat elhelyezni, de a trükkök néha „emléktörlő” megoldással elfeledtetik a karakterek számára, hogy mi is történt, vagy miképp lépnek interakcióba a csapat többi tagjaival. Ennek ellenére előre lehet tudni, ha a spinoff időpontját is tudjuk a sztoriban, és a spinoffok megjelenési dátuma tovább bonyolít mindezen. A Persona 5 Tactica az alapjáték után játszódik a fő Phantom Thieves csapattal, és nem kell újra kapcsolatot létesíteniük egymással, ráadásul visszaemlékezhetnek a régebbi eseményekre, de Akechi és Kasumi hiánya fura lehetett, de ezen a Repaint your Heart felfedése ezt orvosolni tudta, ám vissza kellett forgatni a Persona 5 Royalban egy helyszínre az eseményeket, így Akechi valódi céljai ekkor még nem ismertek.
A Persona 5 Tactica a Strikers előtt helyezkedik el az idővonalon, és Sophia és Zenkichi hiánya megemlíthető, és bár voltak, akik DLC-ben reménykedtek, nem sok értelme lett volna a felbukkanásuknak az összefüggés tekintetében, mert a Phantom Thieves csapat nyári utazása előtt játszódik a P5T. Ha a Persona ASA mindegyik főszereplővel és történetileg hiteles módon akar jelentkezni, akkor nehéz helyzete lesz. A Persona Q-ban a Persona első és a második rész stábját is alkalmazta; ha az ASA Akechit is betenné, akkor Toshiro és Zenkichi elhelyezése még körülményesebb lenne. Nem beszélve Labrysról, aki lényegében a Persona 4 Arena SEES csapatának felnőtt verziójával fut össze. A fő részek karaktereit így inkább a bemutatkozások életkorára teheti a spinoff, ami továbbra is sok kérdést feszeget a Persona 5 miatt.
Akechi így ismét antihős lehet, de ha a Persona 5 Royal, Tactica és Strikers után játszódik, akkor sokkal inkább hihető lehet az ASA, ha az Atlus meg akarja magyarázni a karakter túlélését. Szóval a sok spinoff csak bonyolít a helyzeten!
Forrás: GameRant