TECH HÍREK – Vajon mi értelme volt a Google ChatGPT-riválisát átnevezni…?
A Google nem tud egy nevet használni sok szolgáltatás esetén, és a mesterséges intelligenciát lassan mindenhol igyekszik alkalmazni. Most a Google Maps kapja meg a tartalomalkotó (generatív) MI-t, ami segít a felhasználóknak érdekes helyeket felkutatni függetlenül attól, hogy milyen keresést használnak az appban. A Google a blogján azt írja, hogy a nagy nyelvi modelljére (LLM) támaszkodva több mint 250 millió hely információját elemzi, beleértve a közösség visszajelzéseit, és a megfelelő használat során a funkció segíteni fog a felhasználóknak megtalálni azokat a helyszíneket, amik nekik érdekesek lehetnek. Például ha valamit egy esős napon csinálnánk, javasolhat beltéri programokat (mozik, stand-up comedy esték, ilyesmi).
A generatív mesterséges intelligencia jóvoltából további kérdéseket lehet feltenni, ami az előző keresésünket is figyelembe veszi, és bár papíron még szokatlannak hangozhat, hasznossá válhat idővel. A találatok kategóriákra lesznek felbontva, és még képgarlériákat és értékeléseket is kapnak a felhasználók. El is lehet a helyet menteni, majd meg is lehet azt a barátainkkal osztani. Az egész jelenleg csak egy kísérlet, és az Egyesült Államokban korai hozzáférésben a héten indul el korlátozott helyi felhasználóbázissal.
A Google Bard pedig új nevet kapott: ezentúl Gemini néven fut, így a korábban a hírekben már felbukkant Assistant with Bard sem ezt a nevet kapja. Az új névre olyan bizonyíték is van: egy weboldalon már nyíltan kimondja a Google, hogy „a Bard mostantól Gemini”, és nem csak mobilon, hanem PC-n is elérhető. A Bard Advanced is így Gemini Advanced néven futhat a későbbiekben. Az új nevet kiszivárogtató Dynal Roussel sok Google szolgáltatás halálát és átnevezését látta már, és egy idő után már nem látta logikusnak az egészet. Hiába sikeres szerinte a cég, valami még mindig hiányzik, és nem gondolja úgy, hogy a rebrandinget meg kellett volna ejtenie, mert a brandidentitásra káros.
Forrás: WCCFTech, WCCFTech, Google Blog, Dylan Roussel