Az amerikai szövetségi kereskedelmi bizottság (ugyanis nem a magyar futballklubról van szó…) panaszkodik a több mint 1900 elküldött emberre, és továbbra sem tetszik számukra, hogy a Microsoft bekebelezte az Activision Blizzard Kinget.
Bár törvényesen semmi sem akadályozta végül meg a Microsoftot egy újabb kiadóval való bővítésben, az FTC még decemberben is fellebbezéseket nyújtott be, hogy megakadályozza és visszafordtsa a folyamatokat. Most a kiadónál történt leépítésekre panaszkodott szerdán az Egyesült Államok 9. körzeti fellebbviteli bíróságánál, és úgy látja az FTC, hogy a Microsoft korábbi kijelentéseivel ellentétes folyamatok történnek a már nem Bobby Kotick vezette ActiBlizz alatt…
„A Microsoft nemrégiben bejelentett terve, miszerint 1900 munkahelyet szüntet meg videojátékokkal foglalkozó részlegénél, beleértve az újonnan felvásárolt Activision egységét is, ellentmond a bíróságnak tett fenti kijelentéseknek. Konkrétan a Microsoft állítólag azt állította, hogy az elbocsátások egy „végrehajtási terv” részét képezik, amely a Microsoft és az Activision közötti „átfedési területeket” csökkenti, ami nem áll összhangban a Microsoft által a Bíróságnak tett azon kijelentésével, hogy a két vállalat az egyesülés után egymástól függetlenül fog működni,” írta panaszában az FTC, ami félrevezetésre panaszkodik.
Abban igazat kell adni nekik, hogy tényleg milyen gyors és agresszív módon tette be a lábát a redmondi techóriás a kiadóba. Persze a Microsoft nem volt rest – a WCCFTech az alábbi közleményt kapta a cégtől: „Az FTC továbbra is ellenzi az üzletet, de figyelmen kívül hagyja, hogy maga a megállapodás lényegesen megváltozott. Mivel az FTC tavaly júliusban veszített a bíróságon, a Microsoftot az Egyesült Királyság versenyhatósága arra kötelezte, hogy globálisan alakítsa át az akvizíciót, és így az Egyesült Államokban nem szerezte meg az Activision Blizzard-játékok felhős jogait. Emellett a Sony és a Microsoft kötelező érvényű megállapodást írt alá arról, hogy a Call of Duty-t a Sonyénál is jobb feltételekkel tartják meg a PlayStationön.”
A VGC-hez eljuttatott levélben a Microsoft ügyvédei pedig azt állítják, hogy az Activision Blizzard nagyarányú elbocsátásokat tervezett még akkor is, ha a felvásárlás nem valósult volna meg, megjegyezve, hogy az egész iparágban leépítések történtek: „A játékipar szélesebb körű tendenciáival összhangban az Activision már akkor is jelentős számú munkahely megszüntetését tervezte, amikor még független vállalatként működött. A mostani bejelentés tehát nem tulajdonítható teljes mértékben az egyesülésnek.”
Ez már kezd komolyan nevetséges és szomorú lenni… egyszerre.