A még be sem jelentett konzol specifikációi alapján szinte kizárt, hogy az alapmodellhez képest dupla akkora frame rate-et fog felmutatni a játékokban.
A GPU által korlátolt forgatókönyvekben a PlayStation 5 Pro nem lesz képes kétszer nagyobb frame rate-et kisajtolni magából. Erről a Digital Foundry szerkesztői, Richard Leadbetter, Alexander Battaglia, illetve John Linneman beszélt a lent beágyazott videókban. A PlayStation 4 Pro-val szemben egy jelentős eltérés biztos lesz: nem lesz kétszer annyi CU (compute unit, számítási egység), így a megemelt órajelek nem vezethetnek automatikusan kétszer több képkockához másodpercenként.
Ebben korlátozó tényező lesz a PlayStation 5 Pro processzora is, ráadásul a VRAM mennyisége, továbbá a memória sávszélessége sem fog változni az alap PlayStation 5-ben látottakhoz képest. A teljesítményben felmutatott fejlődés valószínűleg az AMD-vel közösen kifejlesztett felskálázási technológia segítségével valósulhat meg, és a félgenerációs konzol plusz ereje arra is használható lehetne, hogy az alap PS5-ön ki nem vitelezhető dolgok, így a path tracing megvilágítás is működhet.
A Digital Foundry szerkesztői egy nemrég felfedezett védjegyet vizsgált meg a lehetséges felskálázási technológia miatt, és ezt megpróbálták elmagyarázni. Bár nem teljesen tiszta, hogy miről is van szó, a védjegy arra mutat, hogy a checkerboard renderelés evolúciójára számíthatunk, ami egy algoritmus segítségével határozza meg, hogy a képnek melyik része az, ami a leginkább igényli a felskálázást.
Mindez még természetesen nem hivatalos, ugyanis a PlayStation 5 Pro még be sem lett jelentve. A pletykák szerint valamikir az év végén juthat el a boltokba a hardver, de még kérdés, hogy mennyit kér majd el érte a Sony. Ráadásul még az is közrejátszhat, hogy készül-e Blu-ray meghajtót nélkülöző változat a konzolból. Ha igen, akkor négy SKU lesz a piacon, azaz négy eltérő variánst gyárthat a Sony (áttervezett modell Blu-ray meghajtóval és anélkül; PlayStation 5 Pro Blu-ray meghajtóval és anélkül), ami túlzottan bonyolult lehet.
Forrás: WCCFTech