Újabb pletykákat hallani a Nintendo Switch még be sem jelentett utódjáról.
A lent beágyazott videóban Moore’s Law Is Dead az Nvidiás forrásaira hivatkozva állítja, amiket mond. Szerinte a legtöbb játék a platformon alkalmazni fogja a DLSS-t (deep learning supersampling; mesterséges intelligenciára, gépi tanulásra építő felskálázás). Ez nem lesz kötelező, de az Nvidia eszköze a rendszer technológiai korlátain való átlépésben segíthet, ugyanis a konzolban található chip még a jelenlegi leggyengébb kurrens-gen konzol, az Xbox Series S teljesítményét sem lesz képes elérni.
Nem nagy meglepetés, ha a Nintendo Switch utódja technológiailag valamelyest elavult lesz, hiszen így olcsóbban lehet gyártani azt, nem lesz belőle készlethiány, továbbá olcsóbban szerezhetik be a vásárlók is a készüléket. Az Nvidia állítólag több opciót is felajánlott a Nintendónak a hybrid platform SoC-jére (rendszerlapkájára). Az egyik megoldás a jelenleg legújabb Nvidia-architektúrát, az Ada Lovelace-et vette volna alapul (ezt a GeForce RTX 4000-es videókártyákban láthatjuk).
A Nintendo viszont egy költségoptimalizált SoC-t akart az Orinból, ami az eggyel korábbi, Ampere architektúrára épült (GeForce RTX 3000-es kártyák), ami logikus, hiszen a japán cég nem akarta a legjobb handheld teljesítményt. Viszont lesz néhány Ada Lovelace-alapú funkció a chipben, így az energiafogyasztás tekintetében jobb lesz. Emiatt érdekes lesz látni a nem egyedi hardverrel összevetve a platform teljesítményét.
A Nintendo Switch utódját a japán cég még nem jelentette be, és talán június előtt erre nem is fog sort keríteni a cég, ugyanis a pletykák szerint eltolták a platform megjelenését. Eddig azt lehetett hallani, hogy 2024 végén juthat el a masina a boltokba, de mivel a nagy N nagyobb készlettel akar nekivágni a következő platformjának, nem beszélve annak belsőleg fejlesztett (first-party) játékkínálatáról, áttolta a megjelenést 2025 elejére, így talán az első negyedévben, azaz legkésőbb március végén már a boltokban lesz az új készülékük.
De mindez még nem hivatalos.
Forrás: WCCFTech