A Rockstar Games játékát egyáltalán nem mobilra tervezték, de egy videóban láthatjuk, hogy miképp működik a nyílt világú játék egy emulátoron.
Egy YouTube-os, Serg Pavlov működésre tudta bírni a Redmagic Pro 9 mobiltelefonján a Windows-emulátort. Miközben a Windows 11 képes Androidos applikációkat futtatni, ennek fordítottján még el sem gondolkodtunk (és ugyebár Windows Phone már jó ideje nincsen; a redmondiak felhagytak a mobilra orientált Windows fejlesztésével). Mégis úgy gondolta Pavlov, hogy mer nagyot álmodni, és nem egy kisebb játékot bír működésre a telefonon, hanem valami sokkal nagyobb rendszerkövetelménnyel rendelkezőt.
A Red Dead Redemption 2 PlayStation 4-re, Xbox One-ra, illetve PC-re jelent meg. Natív PlayStation 5 és Xbox Series port nincsen (még patch se), így ezen a két konzolon a visszamenőleges támogatás segítségével lehet játszani a Western-kalandokat. Hogyan fut a Redmagic Pro 9-en? Kb. úgy, ahogy azt sejtenénk: területtől függően 6-15 FPS a frame rate. A nagyobb városokban (pl. Saint Dennis, Blackwater) egy számjegyű képkockát kapunk másodpercenként (leánykori nevén: diavetítés), de épületeken belül 15 FPS-re is felmehet az átlag 10 FPS-re képes teljesítmény. Magyarul: játszhatatlan.
A YouTube-os által használt mobil nem gyenge, ugyanis játékra szánta a gyártó. Emiatt nem csoda, hogy a cég weboldalán 650 eurót kóstál a Redmagic Pro 9. Ennél azért több a költség, mert egy külső hűtési rendszert is igénybe kellett vennie még annak ellenére is, hogy minimum grafikai beállításokat használt a Red Dead Redemption 2-ben. Egy régebben megjelent játék esetében már nagyobb sikere volt: a Kotaku arról számolt be, hogy a Grand Theft Auto V (ami 2013-ban jött ki; a PC port 2015 tavaszán bukkant fel) néhol már a 60 FPS-t is elérte.
Emiatt pedig érdekes lesz látni, hogy az Apple miképp tudja az iPhone 15-ön megvalósítani a nagyobb játékok mobilos portját. Ez nem lesz egyszerű feladat, ugyanis ehhez kiváló optimalizálás szükséges.