TECH HÍREK – Akkora pénzösszeget termelt volna az önjáró autós iparág a cupertinói vállalatnál, amit két népszerű termékcsaládja közösen hoz össze rendszeresen.
Egy évtizednyi fejlesztés után az Apple leállította az önjáró autós projektjük fejlesztését, amivel rengeteg alkalmazottjuk veszítette el állását. A cég szerint a Project Titan kereskedelmileg nem lett volna gyümölcsöző, és például a Teslával nehezen tudott volna versenyre kelni, és az árversenyben lemaradt volna. Most viszont azt hallani, hogy ha a készülékek egy töredékét el tudta volna adni, akkor akkora forgalmat generálhatott volna, amit két termékcsaládja közösen!
Az Apple e-autói legalább 100 ezer dollárért (errefelé minimum 40 millió forintért) lettek volna értékesíthetőek. Az Apple állítólag 10 milliárd dollárt ölt a Project Titanba, és bár a boltokba egyetlen autó sem jutott el, értékes technológiai erőforrásokat szerzett a cég, amiket aztán más termékekben alkalmazhat majd. Mark Gurman a Bloomberg Power On hírlevelében azt írta, hogy bár alacsony a haszonkulcs, mégis milliárdnyi dollárt termelt volna egy kisebb szállítmány is:
„Az Apple autójára úgy tekintettek, mint a „legjobb mobileszközre”, és könnyen érthető, miért volt izgalmas ez a kilátás. Ez egy szűk haszonkulcsú iparág, de az autók darabonként 100 ezer dollárt is termellhettek volna. Még ha az Apple csak a Tesla Inc. darabszámának töredékét adta is el, ez 50 milliárd dolláros üzletet jelenthetett volna (vagy körülbelül annyit, mint az iPad és a Mac együttvéve),” írta Gurman.
Szóval 10 milliárd költség, 50 milliárd egy szállítmányból. Bár nem vesszük figyelembe a nettó profitot, akkor is ötszörös összegről van szó. Más autógyártók ettől khm, elcsöppentek volna, de az Apple valószínűleg irreális elvárásokat állított volna fel. A Project Titan törlésével pedig inkább a robotika felé fordult a cég, és már írtunk a járni képes, illetve az asztalra helyezhető robotprojektjeikről. Előbbi a háztartási munkákban lenne jó.
A Project Titan tehát nem fog már megvalósulni.
Forrás: WCCFTech