A játék letöltötte az egy éven át tartó Epic Games Store-exkluzivitásos időszakát, így átvándorolt a Valve digitális felületére is, de a közönség nem fogadta kitörő örömmel a Dead Island 2 Steam verzióját (amit jelenleg 30 euróért, 12 ezer forintért lehet megvásárolni; az akció április 29-éig tart).
A Dead Island 2 egy olyan játék volt, amit sok ideig vaporware-nek, azaz olyan terméknek tekintettünk, ami sosem fog megjelenni. Végül az Embracer Group (ami a minap közölte, hogy három részre fog bomlani, és erről szó volt a hírekben) eljuttatta a célvonalig. Kritikailag nem kapott hatalmas pontszámokat, de a játékosok jól fogadták, mert a Deep Silver „legnagyobb megjelenését” produkálta a rajt utáni hétvégén összeszedett több mint 1 millió eladással még az Epic Games Store-exkluzivitás elenére is.
A Steamen viszont nem valami pozitív az összkép. Az indok furcsa: az Epic Online Services miatt van ez. Ez egy ingyenes SDK (szoftveres fejlesztőkészlet), ami több, a többjátékos játékmenet számára szükséges funkciót biztosít. Matchmaking, hangos kommunikáció, barátlista, ranglétrák, ilyesmi, engine-től és platformtól függetlenül. Mivel a Dead Island 2 is valamelyest közösségi játék, érthető, ha ez is igénybe veszi. A SteamDB-n rá is nézhetünk, hogy sokan vetik be (PUBG, Rust, Warframe, Elden Ring, Rocket League, Palworld, TESO, Mount and Blade 2, Sea of Thieves, Payday 2, Hades…).
A Steam felhasználóinak az Epic Games bárminemű jelenléte a probléma. Az persze már bonyolítana az ügyön, ha egy olyan játékról lenne szó, ami az Unreal Engine-t használja. Megsúgjuk: a Dead Island 2 is ilyen (UE4-et alkalmaz). A Plaion (a Deep Silver anyavállalata) egyik fejlesztője azt írta a Steamen, hogy ha egyedül, vagy más Steam-felhasználókkal játszanánk, akkor nincs szükség az Epic Games Launcherre, viszont ha a velük való cross-play fontos lenne számunkra, akkor erre szükség van, hogy a barátlisták szinkronizálása megtörténjen.
Néha túlzásba viszik a felhasználók a kritikát.
Forrás: PCGamer, SteamDB, Steam