Mivel a Remedy Entertainment játéka (még) nem bukkanhat fel a Steamen sem, a finn stúdió így nem tud pozitív mérleget felmutatni a régóta várt játék folytatásával kapcsolatban, de szerintük ez a terv része volt.
Tero Virtala, a Remedy Entertainment vezérigazgatója az év első három hónapjáról szóló üzleti jelentésben írta, hogy bár február elejére 1,3 millió eladást hozott össze az Alan Wake 2, a cég még csak a marketinges és fejlesztési költségek legnagyobb részét tudta csak visszahozni. Nem a teljes összeget, csak egy nagyobb részét! Emiatt nem csoda, hogy a finnek 2024 első negyedévére 2,1 millió eurós működési veszteséget könyveltek el, bár azért hozzá kell tenni azt, hogy ebben az időszakban vásárolták vissza a 505 Gamestől a Control IP-t…
Virtala nem aggódik a helyzet miatt, ugyanis úgy látja, hogy az Alan Wake 2 eladásai továbbra is korrektül haladnak a magasabb átlagár ellenére is. Jogdíjuk még nincs az eladásokból, de ezt a szintet már rég meg tudta ugrani az Alan Wake Remastered, továbbá a Control is, amik hozzájárultak ahhoz, hogy az egy évvel korábbi eredményhez képest több jogdíjat kapott kézhez a Remedy. Az első Alan Wake remasterje is hasonlóan nehéz rajtot vett jogdíjilag, úgyhogy ezért sincs ok az aggodalomra.
Virtala szerint a Remedy azon gondolkodik, hogy a Control és az Alan Wake IP-k esetében vagy saját maguk adják ki a játékokat, vagy ismét partnert keresnek, hogy ne ők töltsék be a kiadó szerepét. (Az Alan Wake 2 esetében ezt az Epic Games Publishing töltötte be, és ők finanszírozták is a játék fejlesztését.) A finn cég szerint idén több pénzt termelnek és a működtetési profit is növekedni fog, és erről akkor mondanak konkrétabb részleteket, amikor a Control 2 és a Condor kódnevű többjátékos Control spin-off esetében az üzleti modellről és a lehetséges megállapodásokról többet tudnak majd.
Az Epic Games Store-exkluzivitás tehát valamelyest visszahúzza a PC-s eladásokat.