Már több éve tart a jogi huza-vona a két cég között, és egy bíró szerint (aki ráadásul legutóbb is az ügyet vezette, mielőtt mind az Apple, mind az Epic Games fellebbezett volna) a cupertinói techgigász reakciója nem megfelelő.
Az Európai Unióban az Apple már meg lett szorongatva, ugyanis az iPhone-ra az Apple App Store-on kívülről származó appok feltelepítése (sideloading) is engedélyezett. Az iOS mellett az iPadOS is hasonló ítéletet kaphat az Európai Bizottságtól (zárt platform), így felbukkanhat mindkét helyen a Fortnite, ami miatt tart a pereskedés Tim Sweeney és Tim Cook cége között.
Yvonne Gonzales Rogers bírónő szerint az Apple-nek további változtatásokat kell még megtennie. A third-party, külsős appok engedélyezése elenére az Apple továbbra is 27%-os haszonkulcsot alkalmazna a nagyobb, és 12%-osat használna a kisebb fejlesztőkön, és ezért perelt megint az Epic Games az Apple ellen, mert Sweeneyék szerint az almás cég a bíró határozatát figyelmen kívül hagyta cselekedett. Az ügy még fut, és még nem tudjuk, hogy Rogers utasítani fogja-e a határozat betartására az Apple-t.
Több napig tart a meghallgatás, amit az Epic panasza indított el, miszerint az iPhone gyártója a 2021-es határozatot nem nagyon követi, és Rogers az Apple egyik vezetőjének azt mondta, hogy neki az egész úgy hangzik, mintha a cél az lett volna, hogy a múltban használt üzleti modellt és jövedelmet megtartsa a cég. A bírónő szerint ezer ember volt érintett, és azt nem érti, hogy valóban egyikük sem mondta azt, hogy a fejlesztők költségeit át kellene gondolni. Az Epicnek az nem tetszett, hogy a fejlesztőknek lényegében ugyanannyit kell fizetni az App Store-on kívül, mintha azon belül lennének, az Apple meg úgy védekezett, hogy nem volt tudomása a kalkulációkról…
Az Apple szerint a 65 ezer, váltásra jogosult fejlesztőből csak 38 váltott, és egyikük sem nevezhető fő fejlesztőnek. Ez kissé meredeken hangzik.