MOZI HÍREK – Kihasználva, hogy a film Netflixen landolt, érdemes visszaemlékeznünk, milyen eszközökkel próbálta a stúdió meggyőzni a világot, hogy a Flash – A Villám milyen szuper mozi lesz…
A Warner Bros. DC szuperhős-katalógusa a napokban bővült a Netflixen Zack Snyder Igazság Ligája és a Flash – A Villám érkeztével. Utóbbi tavaly nyáron került a mozikba, erősen megosztva a közönséget, és meglehetősen siralmas bevételeket produkálva egy ilyen jellegű produkció esetében. Főleg egy olyan filmhez képest, amelyhez a stúdió nagy reményeket fűzött…
Tudjátok, hogy amikor egy Netflix-kiadásról beszélünk, mindig szeretünk valamilyen érdekességgel szolgálni. Ahogy azt már sejthetitek, a Flash-ről is van néhány beszámoló, kezdve a meglepetés-kameóval, amit a vége felé láthatunk, de ebben a cikkben a film furcsa „promóciójára” – hogy nevezzem valaminek – szeretnék koncentrálni. Méghozzá arra, hogy a neves iparági médiumok exkluzív cikkei szerint Tom Cruise-t lenyűgözte a film egy privát vetítés után.
„A Flash minden, amit egy filmtől elvársz”
„A Flash minden, amit egy filmtől elvársz, és ez az a fajta film, amire most szükségünk van” – olvashattuk a THR-ben az amerikai színész és a Warner Bros. Discovery vezérigazgatója, David Zaslav közötti találkozóhoz közel álló forrásokra hivatkozva. Ilyen szavakat nem nagyon lehetett hallani a filmről nyilvánosan, így nem kevesen lepődtünk meg, hogy ilyen információk kerültek ki.
Zaslav állítólag egy személyes találkozón vette rá Cruise-t, ugyan nézze már meg a filmet és mondjon róla valami szépet. A helyzet akkor vált igazán bizarrá, amikor kiderült: a WB egyik alkalmazottja titokban vitte a filmet Cruise Beverly Hills-i otthonába, és addig maradt, amíg a színész be nem fejezte a megtekintését. Az nem világos, hogy Cruise milyen formátumban nézte meg, digitálisan vagy szalagról. Amikor Cruise befejezte, a filmet visszaadta a futárnak, aki visszavitte a stúdiónak. Mindezt a felhajtást kizárólag azért, hogy egy „nagy név” kommentárját is terjeszthessék a moziról…
Stephen King ellenben nyilvánosan, az X-en méltatta a filmet, mondván, „imádta” a Flash-t.
Közben olyan hozzászólások is érkeztek bennfentesektől, amelyek szerint a filmnek nagyon pozitív előzetesei voltak, amelyek azt sugallták, hogy kasszasiker lesz. Aztán jött a bemutató dátuma, és a blockbuster nagyot bukott a mozikban. Hogy miért? Valószínűleg a szokásos okok miatt. Egy olyan filmes univerzum miatt, amiben már senki sem bízott, és talán a főszereplő Ezra Miller problémái is közrejátszottak benne.
A Warner Bros. és a DC multiverzum története
A Flash – A Villám ma már a múlté, ahogy Michael Keaton hattyúdala is az Batmanként. (Ha nem számítjuk az utolsó pillanatban törölt Batgirl mozit, amit valószínűleg sosem fogunk látni.) Ha kedvet kaptál ahhoz, hogy adj egy esélyt a finálénak, most megteheted a Netflixen. A Max filmkatalógusán belül is elérhető még.