A Gamesindustry cikkében a FromSoftware alkalmazottai beszélnek pl. az erőltetett menetről és a büntetésekről.
A publikáció névtelen forrásaira hivatkozva beszél arról, hogy a túlórázás általában csak a stúdió játékainak fejlesztése során a célegyenesben szokott bekövetkezni, de ez az alkalmazott beosztásától függ. A japán játékipar nem olyan őrült mint más iparok az országban. Japán sok ünnepnappal rendelkezik, és van egy olyan szabály, miszerint a FromSoftware stábja este 10 óránál nem maradhat tovább, és az esetek 90%-ban a határidő este 9 óra. Nem sok túlóráról esett szó.
A megjelenéseik kritikus szakaszában gyakran kora reggel is kellett dolgozni a túlórákon túl, de ez két-három hónapon át tart. A túlórázás nem történik napi szinten, hanem akkor, amikor a kiadónak ellenőrizni kell a játékot, és ez általában a megjelenési dátum előtti két-három hónapban szokott bekövetkezni. A fizetések körül viszont már nagyobb elégedetlenség tapasztalható, ugyanis az általános évi fizetés 25 ezer dollár körül van (tehát évi 10+ millió forint), de eközben a SEGA által birtokolt Atlusnál, ami szintén tokiói játékfejlesztő és kiadó, az átlag 38 ezer dollár (15,2 millió forint) körül van.
A túlórázás általában a fizetés alaprésze, kivéve, ha éjfél után benn marad valaki, de valamiért az alap órabérnek mindössze felét éri az ilyen plusz munka. A retribúció, a büntetés alacsony mértéke szokatlan, hiszen az Elden Ringből már 17,5 millió példány kelt el, és ezzel a stúdió leggyorsabban fogyó játéká vált, továbbá a Sony-tól és a Tencenttől is befektetést kapott a cég, nem beszélve a PlayStation Studios vezetőjétől, Hermen Hulsttól hallottaktól (kiterjedtebb együttműködés, esetleges transzmédia-lehetőségek). Ez azért is baj, mert a tokiói megélhetés (lakhatási költségekkel) nem olcsó.
A stúdió nem válaszolt a Gamesindustry írására. De azért ez kissé érdekes: most van egy kiemelkedően jól fogyó játékuk, és ennek ellenére is elmarad az átlagfizetés kb. 50%-kkal attól, amit egy másik cég kínál ugyanabban a városban? Márpedig a munkát érdemes lenne anyagilag is megbecsülni.
Forrás: WCCFTech