Nem lesz egyszerű feladat a redmondi vállalatnak bekebeleznie az Activision Blizzard Kinget, ugyanis több országban is ellenzik a 68,7 milliárd dolláros tranzakciót.
Az amerikai szövetségi kereskedelmi bizottság, az FTC egy-két héten belül bejelentheti, hogy trösztellenes pert indít a Microsoft ellen, így szerintük nem lenne kedvező az iparnak, ha a Microsoft a ZeniMax Media után az Activision Blizzard Kinget is megegye reggelire. (Előbbi alá tartozik a Bethesda kiadó és annak összes stúdiója és IP-je, így a Dishonored, a The Elder Scrolls, a Fallout, a Doom, a Quake, és még rengeteg más IP jutott a Microsoft kezei közé.)
De nem csak az Egyesült Államokban lehet per ellenük, ugyanis Svédországban az ottani hatóságok már beperelték a Microsoftot, és itt ez a lépés lehet a dominók eldőlésében az első lépés (azaz az FTC is követheti a svéd példát). Az amerikai techcég (aminek nem vicc azt mondani, hogy feneketlen pénztárcálja van, ugyanis a Windows és az Office révén rengeteg bevétele van a Microsoftnak!) tehát nem fogja zökkenőmentesen bővítani az Xbox Game Studios családját, így a játékiparban mostanában látható konszolidáció valamelyest tovább fog tartani.
A Bloomberg arról írt, hogy az FTC-nek még nem tettek engedményeket, hogy a bizottság elfogadja a tranzakciót. Az Egyesült Királyságban (CMA), illetve Európában (Európai Bizottság) már próbálta puhítani a Microsoft a hatóságokat, és ezért hallottuk azt, hogy tíz évig tartaná az Xbox a PlayStationön a Call of Duty-t, ha a Microsofté lehet az Activision Blizzard King (a Kinget se felejtsük, mert így a redmondiak erős mobilos jelenlétre is szert tehetnek).
A Bloomberg elemzői úgy látják, hogy ha valóban per kerekedik ki az FTC és a Microsoft között, akkor a techcég megnyerné az eljárást, de ennek mellékhatása is volna: a tranzakció lezárása csak később következne be, ez pedig a Microsoft (és az Activision Blizzard King) befektetőinek nem lenne kedvező lépés, így a részvények értéke súlyos mértékben csökkenhet…
Forrás: PSL