Az amerikai techcég szerint az alkotmány ötödik módosítását sérti, hogy az ottani kereskedelmi szövetségi bizottság, az FTC beperelte őket.
Már közel egy éve, hogy a Microsoft bejelentette, hogy 68,7 milliárd dollárért felvásárolná az Activision Blizzard Kinget, ám a tranzakciót nem zárhatja le addig a techóriás, amíg nem kap erre a hatóságoktól engedélyt. A CNBC közölte, hogy a redmondiak miképp válaszoltak az FTC ellenük indított trösztellenes perére. Egy 37 oldalas dokumentumról van szó, és a Microsoft szerint alkotmánysértést követ el a bizottság ellenük!
„A Bizottság eljárása sérti a Microsoftnak az ötödik módosítás tisztességes eljárásra vonatkozó klauzulája szerinti eljárási jogát. A közigazgatási eljárás felépítése, amelyben a Bizottság egyszerre kezdeményezi és bírálja el véglegesen a Microsoft elleni panaszt, sérti a Microsoftnak a semleges döntőbíró előtti elbíráláshoz való, az ötödik módosítás szerinti tisztességes eljáráshoz való jogát. Ezek a közigazgatási eljárások sértik a Microsoftnak a Microsoftra vonatkozó, az ötödik módosító szerinti, a semleges döntőbíró előtti elbíráláshoz való jogát, mivel a Bizottság előzetesen elbírálta a jelen kereset érdemi részét,” írja a Microsoft, ami szerint irreleváns az, hogy a Starfieldet, a Redfallt, illetve egy harmadik, meg nem nevezett játékot (Tango Gameworks?) Xbox-exkluzívvá tett, miután az övék lett a Bethesda anyavállalata, a ZeniMax Media.
A cég hozzátette, hogy a Fallout 76 (ami a pletyka szerint a januári PlayStation Plus Essential játékok egyike lesz!), vagy például a The Elder Scrolls Online multiplaftorm maradt, és úgy véli, hogy a Call of Duty is hasonló kategóriába esik, ugyanis ez egy főleg multiplayer IP, amit nagyobb közönség játszana, emiatt szó sincs arról, hogy a CoD eltűnne a PlayStationről. De van még egy gondolat, amire ki kell térni: a Microsoft reagált arra is, hogy az FTC szerint a techóriás hazudott az Európai Bizottságnak:
„Bármely olyan állítás, miszerint a Microsoftnak az Európai Bizottságnak a ZeniMaxról tett kijelentései félrevezetőek lettek volna, nem helytálló. A Microsoft kifejezetten azt mondta, hogy tiszteletben tartja a Sony meglévő kizárólagossági jogait, a jövőbeni játékcímek kizárólagosságát eseti alapon közelíti meg, és pontosan ezt tette. Az Európai Bizottság egyetért azzal, hogy nem vezették félre, és a panasz benyújtását követő napon nyilvánosan kijelentette, hogy a Microsoft nem tett semmilyen „kötelezettségvállalást” az Európai Bizottság felé, és az EB „nem támaszkodott a Microsoft által a ZeniMax játékokra vonatkozó jövőbeli forgalmazási stratégiával kapcsolatban tett kijelentésekre.” Ehelyett az Európai Bizottság „feltétel nélkül jóváhagyta az ügyletet, mivel arra a következtetésre jutott, hogy az ügylet nem vet fel versenyjogi aggályokat.”,” írta a Microsoft.
A végére még egy beszólás a Sony-nak: „Lehet, hogy a Sony inkább a drágább játékeladásokból származó bevételeit szeretné megvédeni, de a trösztellenes törvények nem arra szolgálnak, hogy az erőfölényben lévő piaci szereplőt és az általa preferált üzleti modellt elszigeteljék a versenytől.” Ezt már nem kellett volna.
Forrás: WCCFTech