A CD Projekt RED lényegében aprópénzért zárt le az ellene indított eljárást.
2020 decemberében a PlayStation 4-es és Xbox One-os Cyberpunk 2077 majdnem játszhatatlan állapotban jelent meg, de a PC-s kiadás is egy hatalmas bughalmaz volt a három halasztás ellenére is. Emiatt a Microsoftnak és a Sony-nak is pénzvisszatérítéshez kellett folyamodnia (és a Sony el is távolította a PlayStation Store-ról a játékot annak minősége miatt), úgyhogy nem csoda, hogy a Rosen Law Firm peres eljárást indított ellenük, mert szerintük az amerikai szövetségi értékpapíros törvényekre hivatkozva a befektetőket kártérítés illeti, ugyanis a lengyelek megtévesztették a játék állapotával kapcsolatban a befektetőket.
A per szerint a CD Projekt hamis vagy félrevezető kijelentéseket tett a Cyberpunk 2077-tel kapcsolatban, és arról sem nagyon beszélt, hogy konzolokon (még a félgenerációs Xbox One X-en és PlayStation 4 Pro-n is!) gyakorlatilag játszhatatlan volt a belső nézetes RPG, és amikor ez kitudódott, a befektetőket kár érte. A felperesek egyik tanácsadója korábban úgy becsülte, hogy a teljes lehetséges kár akár 11 millió dollár is lehet, de ehhez képest a CD Projekt RED sokkal kevesebbet kell, hogy fizessen.
1,85 millió dollár. A kb. 740 millió forint tényleg aprópénz, mert ennyit éves bónuszként a felsővezetés kap, és a becsült összegnek ez mindössze 16,8%-a. Ez kb. részvényenként 49 centes kártérítést jelent. A kártérítési összeget a tagok kifizetésére, az egyezség adminisztrációs költségeire, adókra, ügyvédi díjakra és költségekre, valamint a felperesek ösztönző díjaira fordítják. De az 1,85 millió dollár tényleg semmiség, mert ez kb. 31 ezer játékértékesíésből összejön, a Cyberpunk 2077 pedig milliós példányszámban elkelt már 2020-ban is.
A Cyberpunk 2077 tervezett önálló multiplayer játéka az alapkáték botrányos rajtja miatt törölve lett, és kiegészítőből is csak egy készül, de ez is elhagyja már a PlayStation 4-et és az Xbox One-t, ugyanis a Phantom Liberty PlayStation 5-re, Xbox Seriesre és PC-re készül.
Forrás: VGC