És megszólalt Bobby Kotick, az Activision Blizzard King vezérigazgatója is, aki pedig a Sony-t mocskolta be…
Nemrég írtunk arról, hogy a Microsoft beidézte a Sony-t is a peres eljárásba, amit az amerikai szövetségi kereskedelmi bizottság, az FTC indított a redmondiak ellen (ugyanis szerintük trösztellenes lenne, ha a 68,7 milliárd dolláros tranzakcióval felvásárolhatná az Activision Blizzard Kinget a techóriás). Erre a Sony-nak kötelező volt válaszolnia, és a dokumentumban nyilvánvaló zaklatásnak kezeli a cég a Microsoft próbálkozásait:
„A Microsoft idézése 45 dokumentumigénylést tartalmaz három alrészlettel, összesen több mint 120 különálló dokumentumkéréssel. Emellett 52 meghatározott kifejezést és 21 utasítást tartalmaz, amelyek többsége növeli az idézés terjedelmét. Ezek a kérések a Sony Interactive Entertainment (SIE) üzleti tevékenységének szinte minden aspektusával kapcsolatos valamennyi dokumentumot, valamint az értékesítési, pénzügyi és személyes felhasználói adatok (pl. a felhasználók születési dátuma, országa, neme, valószínűleg több millió felhasználó esetében) széles körét követelik.
E kérelmek közül tíz több mint 11 évre visszamenőleg kér anyagokat. Az intenzív erőfeszítések után is, amelyekkel a SIE tárgyalásokat folytatott a terjedelemről, becslés szerint csak a SIE által a hét letétkezelőtől felajánlott letéti fájlok rendelkezésre bocsátása körülbelül 2 millió dollárnyi költséggel jár, és ezek a dokumentumok csak egy részét teszik ki annak, amit a SIE felajánlott. Ennél többet nem arányos másra hárítani. […] A Microsoft követelése a SIE vezetőségének teljesítményértékelésére vonatkozóan nyilvánvaló zaklatás. A bíróságok még a munkaügyi ügyekben is megkövetelik a relevancia konkrét bizonyítását, mielőtt a személyi akták bemutatását megkövetelnék,” írja a Sony. Ezzel nehéz vitatkozni. A Kotaku írt arról, hogy D. Michael Chappell bíró is egyetért a Sony-val…
Beszéljünk Kotick a Fox Businessnek adott interjújáról is. Ebben kb. annyit mond, hogy a Sony nem válaszol az Activision Blizzard King hívásaira, de hagyjuk Kotickot megszólalni: „Úgy gondolom, hogy jelenleg olyan szabályozókat tapasztalunk, akiknek nagyon kevés tapasztalatuk van az iparágunkkal kapcsolatban. Idővel valószínűleg sok konszolidáció történik meg. Ez egy rendkívül széttöredezett iparág, és ma a japán és kínai vállalatok a domináns szereplők. Úgy gondolom, ahogy kezdik megismerni az iparágat, rájönnek, hogy ez az aggodalom alaptalan. Kezdjük azzal, hogy „Mi is az a Call of Duty?”. Ez egy katonai szimuláció, amely a történelem során szerzett katonai tapasztalatokon alapul. Ebben az ötletben nincs semmi védett. Ha a Sony például a katonaságon alapuló játékokat akarna készíteni, akkor van egy filmstúdiójuk és egy könyvtárnyi televíziós programjuk, amelyek mind ihletettek. Ilyen például a The Last of Us, ez a fantasztikus új sorozat, amely az HBO-n fut, de ezt is egy videojáték alapján hozták létre. Szóval óriási a verseny. Szerintem ha a szabályozók kezdik ezt megérteni, akkor másképp fognak gondolkodni erről a tranzakcióról.
A Sony ignorálja a hívásainkat. Ezért azt hiszem, az egyik dolog, ami meglepő számunkra, hogy ez az az időszak, amikor általában a jövőről és a partnerség új lehetőségeiről beszélgetnénk, de ők nem válaszolnak a hívásainkra. Így nem tudom, hogy olyan értékesek vagyunk-e, mint amilyennek a szabályozóknak mutattak minket. Az emberek évek óta próbálkoznak a videojátékok adaptációjával, és ez nem jött össze nekik. A Sony egyik hatalmas versenyelőnye, hogy televíziós és filmes kapacitással, valamint gazdag IP-könyvtárral rendelkezik, így képesek voltak olyasmire, amire más cég nem, és szerintem azért valósulhatott meg, mert a játékot készítő fejlesztő cégnél egy rendkívül tehetséges csapat dolgozott, és valóban ki tudták használni a Sony erőforrásait. Ez olyasmi, amivel nekünk és a Microsoftnak versenyeznünk kell majd. A Microsoftnak nincs filmstúdiója, filmkönyvtára, televíziós részlege, zenei részlege, amelynek piaci részesedése szerintem 35-40%-os lehet a zeneiparban. A [Sony] mindezeket az eszközöket olyan egyedi módon tudja felhasználni, amire a Microsoftnak nincs lehetősége,” mondta Kotick.
Lulu Cheng Meservey, az Activision Blizzard kommunikációs igazgatója januárban írta a Twitteren, hogy a The Last of Us sikerei miatt nem lesz baj a Sony-val, ha a Microsoft tranzakciója megvalósulhat…