Ezúttal Kevin Cramer, Észak-Dakota republikánus szenátora gondolja úgy, hogy a Sony versenyzést gátoló viselkedést mutat a játékiparban.
Az Axios fedezte fel Cramer levelét, amit Yoshida Kenichirónak, a Sony vezérigazgatójának küldött. Ebben aggodalmának ad hangot a Sony cselekedetei kapcsán, és adatokat követel a felvásárlási megállapodásokról. Úgy látja, hogy a Sony versenyellenes viselkedése azért történik, hogy a vetélytársakat megakadályozza a velük való küzdelemben…
„Aggódom amiatt, hogy a Sony uralja ezt a piacot, és a jelenlegi pozíciójának állandósítására tett erőfeszítései veszélyeztetik Észak-Dakota fontos gazdaságfejlesztési lehetőségét. Olyan stratégiát dolgozott ki az állam, amely az informatikai és kiberbiztonsági oktatásban az ország élére kíván állni, és amelynek fontos eleme a diákok felkészítése a videojátékokkal kapcsolatos karrierre. Tekintettel a játékipar növekvő jelentőségére Észak-Dakota számára, aggasztónak tartom azokat a jelentéseket, amelyek szerint a Sony úgy tűnik, hogy a versenytársak kizárására használja ki a kominanciáját, ahelyett, hogy a játékosok és a fejlesztők számára választási lehetőséget biztosítana. Egyre inkább úgy tűnik, hogy a Sony erőfölénye a kizáró gyakorlatnak tudható be, beleértve a játékkiadóknak való fizetést azért, hogy ne terjesszék játékaikat a rivális platformokon,” írta Cramer.
A szenátor szerint versenyellenes, hogy a Sony meg akarja akadályozni, hogy a Microsofté legyen az Activision Blizzard King, és az még nagyobb aggodalomra adhat okot, hogy a lobbizás nem sokkal azután kezdődött el például az amerikai szövetségi kereskedelmi bizottságnál (FTC) és más hivataloknál, miután a „kékeké” lett a Bungie. Ezért azt követeli Yoshidától Cramer, hogy cenzúrázatlanul biztosítsa az összes megállapodást, amit a Sony külsős, third-party játékokra kötött exkluzív játékokra; a Sony és a kiadók közötti összes megállapodás érdekli őt, ami megakadályozza a kérdéses játékok rivális platformokon történő felbukkanását; minden belsős dokumentumot kell, ami a stratégiai rációt kifejezi a Bungie felvásárlása mögött; illetve az összes amerikai kormányzattal és szabályhozó szervekkel történt kommunikáció is érdekli, ami a játékipari versengéshez köthető.
Márciusban már írtunk arról, hogy négy kongresszusi republikánus, továbbá hat demokrata képviselő is nyílt levélben vádolta meg hasonlóval a Sony-t, ami a japán piacon akadályozza a Microsoft terjeszkedését. Hajjaj…
Forrás: VGC