Lina Khant azzal vádolják, hogy a Sony-t támogató állásponttal rendelkezik.
Az Egyesült Államok Tennessee államának első kongresszusi körzetének képviselője, Diana Harshbarger (republikánus) kérdezte ki Khant azzal kapcsolatban, hogy miért áll nyíltan a Sony oldalára. „Azt mondanám, mindannyian egyetérthetünk abban, hogy a versenyjognak nem az a célja, hogy megvédje a domináns szereplőt. Ennek fényében furcsának tartom, hogy az FTC a Sony védelmében lép fel, amely a csúcskategóriás konzolok világpiacának 68%-át birtokolja, és megpróbálja megakadályozni a Microsoft által az Activision Blizzard King tervezett felvásárlását. Mint ismeretes, a Sony volt a leghangosabb ellenzője ennek az ügyletnek, és figyelemre méltó módon az FTC a Sony mellé állt. Meg tudná magyarázni, miért tűnik ez jó ötletnek?”, kérdezte az ülés során Harshbarger.
„Ezt az ügyet is leszavazták, és közigazgatási eljárás alatt áll, úgyhogy hagyom, hogy a panasz önmagáért beszéljen. Általánosságban azt mondanám, hogy mindig nagyon hasznos számunkra, ha meghallgatjuk a piaci szereplőket az egész piacról, beleértve a nagy szereplőket is, de végső soron mindig a saját független ítéletünket hozzuk meg a törvény és a tények alapján,” válaszolta Khan, aki nyilvánvalóan a magyar példát követve nem vette figyelembe a kérdést és csak terelni tudott.
Ne felejtsük, hogy december elején közölte az FTC, az Egyesült Államok szövetségi kereskedelmi bizottsága, hogy antitröszt eljárást indít a Microsoft ellen, mert szerintük versenyellenes lenne, ha a redmondi óriásé lehetne a kiadó, és elnyomná a konzolos, előfizetéses és felhős piacon így a riválisait. Erre a Microsoft ügyvédjei azonnal reagáltak, és szerintük az Egyesült Államok alkotmányának ötödik módosítását megsértette az FTC…
A január elején tartott tárgyalás előtti meghallgatást követően a bizonyítási meghallgatás a tervek szerint augusztus 2-án, magyar idő szerint délután négy órakor lesz a közigazgatási bíró előtt az FTC székhelyén, de jelenleg a pálya erősen a Microsoftnak áll, ugyanis a jövő héten az Európai Unió és az Egyesült Királyság is meghozza végleges ítéletét a felvásárlással kapcsolatban. Egy pletyka szerint az EU anélkül hagyja majd jóvá, hogy jelentős engedményeket követelne a Microsofttól, míg az Egyesült Királyság pedig nemrég visszavonta azt a véleményét, hogy a felvásárlás veszélyeztetné a konzolpiac versenyét.
Majd meglátjuk.
Forrás: WCCFTech