Donald Mustard alig várja, hogy több időt tudjon eltölteni a feleségével és a családjával.
Mustard 2005 májusában a ChAIR Entertainment Group társalapítója volt. Ezt a céget 2008 májusában felvásárolta az Epic Games, és Mustard nem váltott eközben munkahelyet, hanem idővel előrébb tudott lépni azon a bizonyos ranglétrán, ugyanis 2016 júliusában megkapta a kreatív vezérigazgatói posztot. Ez az előléptetés hatással volt a Fortnite-ra is, ami a mai napig egy népszerű játéknak bizonyul, főleg a fiatalabb korosztályokban.
Mustard a Twitteren erősítette meg távozását és annak indokát: „Egy hihetetlen kaland után ebben a hónapban visszavonulok az Epic kreatív igazgatói posztjáról. Közel 25 évet töltöttem el a játékiparban, ahol a valaha volt legtehetségesebb emberekkel dolgozhattam együtt, és nagyon büszke vagyok arra, amit együtt alkottunk. Az ambiciózus Advent Risingtól kezdve a ChAIR indulásán át (ahol megalkottuk az Undertow, a Shadow Complex és az Infinity Blade trilógiát) egészen addig a megtiszteltetésig, hogy aprócska csapatunk az Epic részévé vált, minden egyes új fejezet lehetővé tette számomra, hogy valami újat és eredetit valósítsak meg. Különösen büszke vagyok arra a lehetőségre, hogy segíthettem a Fortnite létrehozásában és alakításában.
Alázatos vagyok, hogy része lehettem annak a csapatnak, amely minden nap igyekszik „örömet és gyönyört” szerezni a Fortnite közösségének! Imádjuk nézni, ahogy átéltek minden pillanatot: ahogy először ugrottok ki a Battle Busból, ahogy a rakéta megrepeszti az eget, ahogy táncoltok a barátaitokkal egy Victory Royale után, ahogy beszippant titeket egy fekete lyuk, vagy ahogy a tengerbe sodor a Sziget felborulása… és így tovább! Alig várom, hogy most már játékosként mindannyiótok mellett osztozzak a Fortnite jövőjében! A csapatok a legjobb kezekben vannak, és hatalmas, állkapcsot leejtő, elképesztő dolgokon dolgoznak! Izgatottan várom, hogy a feleségemmel és a családommal tölthessem az időmet, és örökké hálás leszek Tim Sweeney-nek és az Epic Games családjának,” írta Mustard.
Minden jót kívánunk Mustardnak, akinek kissé szerencsétlen neve van (azt jelenti angolul, hogy mustár; ugye nem Ketchup vezetéknevű lesz az utódja?).
Forrás: Gematsu