Miközben a Nintendo Switch utódjáról hivatalosan még semmit sem közölt a japán cég (emiatt a nevezése sem ismert, és jobb ötlet híján hívjuk Switch 2-nek, csak aztán nehogy az legyen, hogy a Wii U után Switch U lesz…), pletykák már vannak.
A héten már beszámoltunk az Nvidia T239 SOC-jéről (system-on-a-chip, rendszerlapka), ami az Ampere architektúrát (GeForce RTX 3000) használhatja. A processzor eközben az Armra támaszkodhat. Két bennfentes, Kopite7kimi és Revegnus is biztos abban, hogy a Samsung 8 nanométeres technológiáját használja a Nintendo. Előbbi azt állítja, hogy a SEC8N lesz a T239 gyártásához használva, utóbbi viszont a fejlettebb megoldásra, a 7LPH-ra gyanakszik. Hasonlónak tűnik a TSMC 4N node-jához, amit az Nvidia alkalmaz (és az az N5, azaz az 5 nanométeres technológia fejlettebb változata…).
A modernebb technológia az árra is hatással lenne, úgyhogy ebben az esetben nem szerencsés optimistaként gondolkodni, de sosem lehet tudni, hogy az Nvidia min dolgozhat. Lehet, hogy a Nintendo egy még jobb architektúrát és/vagy chipdizájnt kap. (Ada Lovelace?) A Switch utódja 1280 CUDA maggal rendelkezhet, állítja KittyYYuko. Az Ampere két verzióval rendelkezik amúgy: a HPC változat SM-enként 64 maggal rendelkezik, míg a fogyasztóknak szánt változat 128/SM konfigurációval bír, így 10 SM lehet a készülékben. Kipite7kimi szerint a T239 egy GPC-n alapul, míg az Orin SOC kettőn (egyenként 8 SM-mel és 1024 maggal, így 16/2048 lenne összesen). Az Nvidiának volt egy olyan GPC-je is, amiben 10 SM volt a GA106-os GPU-ban, de ez valami eltérő lehet, vagy korlátozhatnak, kikapcsolhatnak néhányat a chipen.
A processzor állítólag 8 Cortex A78 Arm maggal rendelkezik, és ezekből is a C variánsról lehet szó. Maximum 8 MB L3 cache van ezekben, de az Orin A78AE-n használt verzióban 2 MB volt négymagos klaszterenként, így összesen a 12 magnak 6 MB volt. Egy másik videóban pedig azt hallani, hogy 5 nanométeres technológiát használ a Switch-utód, ami maximum 2,5 GHz-nél is magasabb órajelre lesz képes. Ezt egy LinkedIn profilból derítette ki a videó készítője: az illető a Siliconist Technologiesnál dolgozott 2020 februárjától 2022 októberéig, és az Nvidia T239-es projektjén volt fizikai tervezőmérnök. A T239 lehet a Switch 2 SoC-je. A profilon felbukkant az 5nm, a 2,653 GHz órajel (ez nagyobb a Tegra X1, a Switch SoC-jének órajelénél).
Érthetőbben megfogalmazva: a Switch 2 nem fogja a legújabb grafikai technológiákat megkapni (ha Ada alapú lenne a SoC, akkor DLSS 3-at is tudna), de mivel nem lehet sima asztali hardvert használni, egy rendszerlapkára kell sűríteni a processzort és a grafikus chipet is (lásd a handheld PC-ket is). Mindeközben figyelembe kell venni a fogyasztást is, így valahol kompromisszumokat kell kötni. Mindez pedig még nem hivatalos.