A Tesla, SpaceX és a Twitter tulajdonosa ismét a Meta-főnököt keresi, holott a saját háza táján kellene söprögetnie.
Elon Musk és Mark Zuckerberg között egyfajta rivalizálás van, főleg azok után, hogy a Meta elindított egy Twitter-riválist, a Threadset, ami a kezdeti lendület után nem nagyon kapott lábra (a rajt óta elvesztette napi aktív felhasználóinak 80%-át). Musk kihívta Zuckot egy ketrecbunyóra, volt, amikor a férfiasságuk összehasonlítását hozta fel, most pedig a Facebook átnevezését javasolja. Követhetetlen? Az. Lehet benne logikát találni? Nem.
A The Babylon Bee, egy szatirikus publikáció (kb. olyasmi, ami errefelé a Hírcsárda) arról írt, hogy Musk 1 milliárd dollárt ajánlott fel Zuckerbergnek, ha a Facebookot átnevezi Faceboobra. (A boob a női mell egyik szlengszava.) Erre Musk a Twitteren reagált is, és szerinte az valóban sokkal jobb név lenne. Van viszont egy minta, amit megfigyelhetünk: Musk azokat támadja a leginkább, akiktől a leginkább fél. Az Egyesült Államok értékpapír- és tőzsdefelügyeletét (SEC), illetve az Amazon mögött álló Jeff Bezost is célkeresztbe vette már (utóbbi szerinte túl sokat bulizik).
Amióta Musk átvette a Twittert, annak értéke több mint 50%-kal zuhant (44 milliárd dollárért vette, ma kb. 19-et ér). A site-ot lassan, de fokozatosan egyre kevesebben használják, mivel a napi aktív felhasználói tábor csökken. Ezt Linda Yaccarino vezérigazgató is elismerte (11,6%-os csökkenés 225 millióra). Szerinte viszont a cég profitot lesz képes termelni 2024-ben. Ezért vezették be pár országban az új felhasználóknak az évi egy dolláros előfizetést pusztán a site használatáért, továbbá a Twitter Blue néven elindult, azóta átkeresztelt előfizetésük is három szintűre módosult (erről néhány napja írtunk részletesebben). Előbbivel az a cél, hogy minél kevesebb spambot legyen az oldalon, de eddig a Twitter nem járt sikerrel, mert inkább többet látunk belőlük, mintsem kevesebbet.
A Twitter nem fog olyan könnyen elhasalni (hiába nevezte át Musk, amikor két évtizede a PayPalnál lépte ezt meg, ott sem volt sikere), a Threads viszont igen.
Forrás: WCCFTech