TECH HÍREK – Az Nvidia DLSS és az Intel XeSS után már az AMD is ebbe az irányba tart a következő generációs FSR-rel (FidelityFX Super Resolution).
A 2018-ban elindult Turing architektúrának része volt a felskálázási technológia, ami végül az Nvidia DLSS-ének része volt, és már azóta a mesterséges intelligencia játssza a fő szerepet benne. Aztán az Intel is beszállt a buliba az XMX MI-magokkal a videókártyáik architektúrájában (Alchemist), így az Intel XeSS is hasonló módszert vet be. Ám az AMD nem követte a többiek példáját: a cég elítélte az MI-használatot a felskálázási technológiákban, és szerintük másképp is hasznosítani lehet a mesterséges intelligenciát.
Cserébe az AMD a régebbi videókártyái felé is nyitottabbá tudta tenni az FSR-t, sőt, rivális platformokra is elérhetővé tette azt (így egy Nvidia vagy Intel kártyán is be lehet kapcsolni az FSR 2-t). Az RDNA 2-es és 3-as kártyákban vannak MI-magok, de úgy tűnik, hogy a cég beáll a sorba, és ők is elkezdik a mesterséges intelligenciát használni a felskálázási technológiájukban: „2024 számunkra óriási év, mert sok évet töltöttünk a mesterséges intelligenciához szükséges hardver- és szoftveres képességek fejlesztésével. Éppen most fejeztük be a teljes portfóliónk MI-képessé tételét, így a felhőben, a PC-kben, a beágyazott eszközeinkben, a játékeszközeinkben. A játékra szánt eszközeinket az MI segítségével felértékeljük, és 2024 tényleg egy hatalmas bevezetési év számunkra, így most már megvan az alap, a képességek megvannak,” mondta az AMD technikai igazgatója, Mark Papermaster.
Papermaster a No Priorsszal beszélgetett el, és a játékeszközök esetében ne csak a Radeon videókártyákra gondoljunk, hanem a Sony és a Microsoft konzoljaira is (ugyanis a Nintendo az Nvidiával paktált le; a Switchben legalábbis ilyen alapok vannak), és ezeken belül is talán a következő konzolgenerációban. Talán nem, és erről ma még szó lesz a hírekben.
Az MI-specifikus hardverszükségletnek van azért árnyoldala: architektúránként másmilyen kell. Az Nvidia GeForce RTX 4000-es kártyáin érhető például csak el a DLSS 3…
Forrás: WCCFTech