A Beyond Good and Evil 2-re, a Skull & Bones-ra és még két titokzatos játékára is úgy hivatkozik a Ubisoft, mint “AAAA” játékokra.
Úgy látszik a tripla-A játékok után készülhetünk a AAAA-játékok hajnalára. Éveken át használtuk a AAA címet egy-egy játék besorolásához, s a kiadók is rendben voltak ezzel, de a közelmúltban egyre elterjedtebb lett a „AAAA” kifejezés használata. A Microsoft kezdte, amikor azt mondta, hogy új stúdiója, a The Initiative kifejezetten AAAA-játékok fejlesztésére szakosodott, s most úgy tűnik, hogy a Ubisoft is elkezdte saját berkein belül használni a kifejezést. Bizonyíték erre több Ubisoft fejlesztő LinkedIn oldala, amely külön AAAA projekteket említ.
Az első ilyen említés a Beyond Good and Evil 2 művészi rendezőjéhez, Cyril Masquilliere-hez kötődik, aki a hosszú fejlesztési idővel büszkélkedő címet next-gen AAAA, nyílt-univerzumú játékként aposztofálta. (Nagy köszönet a Timur222 nevű Twitter-felhasználónak amiért ezeket kiszúrta!)
source:https://t.co/BclnZrdPWS
— Timur222 (@bogorad222) September 7, 2020
A Skull & Bones vezető producere, Francois Logeais szintén AAAA-játékként hivatkozik készülő címükre.
source:https://t.co/MNVJwFIrpY
— Timur222 (@bogorad222) September 7, 2020
Szintén vannak meg nem határozott, fejlesztés alatt álló AAAA címek a Ubisoft Berlinnél és a Ubisoft Bordeaux-nál.
source:https://t.co/2bBCDHxScN
— Timur222 (@bogorad222) September 7, 2020
source:https://t.co/O8kx5faf6J
— Timur222 (@bogorad222) September 7, 2020
Természetesen az a kérdés, hogy ez az egész AAAA-jelenség jelent-e bármit? Vajon méretüket vagy komplexitásukat tekintve ezek a játékok valóban egy egészen új szintet fognak képviselni, vagy ez az egész AAAA csak egy újabb marketinghúzás, hogy a next-gen játékokért több pénzt kérhessenek el? Nos, valószínűleg inkább az utóbbiról lesz itt szó, persze addig nem lehet biztosat mondani, míg nem próbáltuk az első AAAA-játékunkat. Mint említettük, a Ubisoft játékai, például a Beyond Good and Evil 2 mellett a Microsoft is használta már ezt a címkét, hogy néhány érkező játékára utaljon vele, olyanokra, mint például a Forza Motorsport 5, na meg mindarra a titokzatos AAAA cuccra, amin a The Initiative jelenleg is dolgozik. (Melyről egyébként azt pletykálják, hogy a Perfect Dark franchise újjáélesztése lesz.) Majd meglátjuk, hogy más kiadók is szokásukká teszik-e ezt a megnevezést.
Ti mit gondoltok erről? Szerintetek van jövője az AAAA-gamingnek, vagy ez az egész csak cinikus hülyeség?
Forrás: WCCFTech
Kérjük, támogassátok a theGeek.hu oldalt a Patreonon, hogy fennmaradhasson, függetlenül, napi hírekkel és tesztekkel, a Patreon adományozó rendszerén keresztül! Köszönjük! theGeek csapata
Become a Patron!