Az Ampere Analysis viszont a PlayStation 5 helyzetét kiemelkedően jónak tekinti.
Az Ampere szerint az Xbox Series két modelljéből a novemberi rajt óta 2,8 millió példány kelt el. Ez valamelyest lemaradást mutat az Xbox One-hoz képest, ugyanis annak rajtjától számított azonos időszakában kicsivel több, 2,9 millió konzol fogyott még 2013-ban és 2014 elején. Ezzel szemben a PlayStation 5 helyzete valamelyest pozitívnak nevezhető: 4,2 millió példányig jutott a novemberi rajt óta, és ez azonos szinten van a PlayStation 4 kezdeti értékesítési eredményével.
Ezen két dolog torzít viszont. Egyrészt mind a két konzol súlyos készlethiánnyal küszködik (és írtunk is nemrég arról, hogy ez még hónapokig tarthat a nagyobb techcégek halmozása miatt), másrészt pedig a PlayStation 4 ezt a japán piac nélkül mutatta fel, ugyanis az ottani rajt csak hónapokkal a nyugati start után történt 2014 elején. Viszont az Ampere értékesítést mond – a 4,2 millió kevesebb mint amit a Sony hivatalosan közölt (4,5 millió), de ezt meg is lehet magyarázni: a Sony a boltokba szállított példányszámot publikálja, nem pedig a fogyasztóknak értékesített konzolok mennyiségét. Az egészben a koronavírus-világjárvány is szerepet játszik.
Az Ampere úgy véli, hogy a PlayStation 5 bőven elért volna 5 millió eladást, ha nem lettek volna akkora készlethiányok mint amire eddig példa volt. A cég előrejelzése 7,6-8 millió értékesítéssel számol március végéig, és ha ez megtörténik, akkor a PlayStation 4 azonos időtartamában felmutatott 7,5 millió eladását az utód így lepipálhatná. Eközben a Microsoft nem tudott a hardveres előnyből kedvező eredményeket faragni, de itt is a készlethiány miatt történt ez. Az olcsóbb Xbox Series S, és a 2013 novemberi Xbox One-rajthoz képest háromszor több piacon történő rajt ellenére is lépéselőnyben maradt az Xbox One, holott az drágább volt, és kötelező volt mellé a Kinectet is megvenni.
Az Ampere kiemelte, hogy a Microsoft inkább a folyamatos jövedelembevételre épít (Game Pass) a hagyományos hardveres értékesítések helyett, de szerintük a redmondi cég üzleti stratégiájának alapköve marad az Xbox Series X és az Xbox Series S legalább 2025-ig, de utána a Game Pass és az xCloud már nagyobb fontosságú lehet. És akkor itt megemlíthetjük a Nintendo sikereit: 2020-ban 26,3 millió Nintendo Switch fogyott, és ez a nagy N eddigi rekordját is felülmúlta (Nintendo Wii, egy év alatt 24,5 millió értékesítés). Ebben „a pandémiás költekezés”, és a tényleg killer appnak mondható Animal Crossing: New Horizons is szerepet játszott.
Úgyhogy lépéselőny a PlayStation 5-nek.
Forrás: Gamesindustry