A kiadó elhatározta, hogy többet nem fogja alkalmazni az évenként megjelenő sportjátékok pénzfejő Ultimate Team módjában a dinamikus nehézségi szintes finomhangolási technikáját.
Korábban volt egy polgári peres eljárás az Electronic Arts ellen, és eszerint a dinamikus nehézségi szintes technológiájával a sportjátékok elvileg csalhattak, amivel a játékosokat arra kényszeríthették, hogy vegyenek lootboxokat az Ultimate Team módokban, amit ma már mindegyik sportjátékukban megtalálhatunk (FIFA, Madden NFL, NHL…). Az eljárást viszont a felperesek megszüntették.
Az Electronic Arts aztán a weboldalán írt a témáról. Az EA szerint kritikus fontossággal bír számukra, hogy fair játékmenetet kaphassunk, és ezt minél transzparensebb, átláthatóbb módon szeretnék érvényesíteni a játékosaik irányába is. Korábban is már mondták nyilvánosan, hogy semmilyen dinamikus nehézségi szint-finomhangolást (innentől csak az angol rövidítést, a DDA-t írjuk erre) nem használtak a sportjátékaik Ultimate Team-meccseiben.
Ezt az elhatározást rengette korábban meg ez a polgári peres eljárás ellenük, ami azt állította, hogy a játékok csaltak a DDA igénybevételével. Örömmel közölhetik, hogy a felperesek visszavonták a keresetüket, ugyanis részletes technikai információt biztosított nekik a kiadó, továbbá a mérnökökkel is lehetőségük volt elbeszélni. Mindenki ugyanazon a véleményen volt: nem alkalmaznak DDA-t, vagy szkriptelést az Ultimate Team módokban – ezt az Electronic Arts a megfelelő eredménynek tekinti. Bár a kiadónak van szabadalma a DDA-ra, ez sosem volt a sportjátékaikban, és ezután sem lesz bennük alkalmazva. Nem akarnak az online multiplayerben ilyen előnyöket vagy hátrányokat biztosítani, és ez mindegyik játékukra vonatkozik, nem csak a FIFÁra, a Madden NFL-re, vagy az NHL-re. Ez a három IP továbbra is elkötelezett a fair játék mellett.
Annál viszont nincsen fairebb megközelítés, hogy a sportjátékban egyetlen pillantást sem vetünk az Ultimate Teamre, mert így a játék árán kívül nem tudnak belőlünk kisajtolni további pénzeket. (De ez sem segít például a Nintendo Switch-en a FIFÁval, ami két éve lényegében ugyanaz lett új festékkel…) De egy amerikai és kanadai polgári peres eljárás még zajlik a kiadó ellen az Ultimate Teames lootboxok miatt…
Forrás: WCCFTech