Ez úgy egy elég nagy ellentmondás: hogyan lehet valami iránt izgatottan érdeklődni, ha fogalmuk sincs arról, hogy pontosan mit várnak…?
Nemrég volt egy kérdőív, amiből megtudtuk, hogy sok ember hallotta már a metaverzum fogalmat, de csak töredékük képes megmagyarázni, hogy ez pontosan mi is lenne, ami nem meglepő, mert a válasz attól is függ, hogy kitől kérdezzük meg ezt. Van, akinek a metaverzum az internet következő evolúciós lépcsőfoka lesz, és van olyan is, aki az egészre csak dühösen legyint és nonszensznek nevezi azt. Nincsen meg az a tiszta meghatározás, mint mondjuk egy konzol esetében.
A Wunderman Thompson Intelligence márciusban készített egy tanulmányt, aminek neve New Realities Into the Metaverse and Beyond, magyarul „Új világok a metaverzumban és azon túl”. Több mint háromezer, 16 és 65 év közötti embert kérdeztek meg Kínában, az Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban a metaverzumról, a cryptóról és az NFT-kről. A megkérdezettek 74%-a hallott a metaverzumról, ami majdnem kétszerese az egy évvel korábbi adatnak. Ugyanennyien gondolják azt, hogy a metaverzumban rejlik „a jövő”, ám mégis csak 15%-uk „tudta, hogy mi a metaverzum, és ezt el is tudja magyarázni valakinek”.
A metaverzumot ismerők legnagyobb aggodalmai közé az adatvédelem, a szülőknek pedig a kiberbullying tartozik, ugyanis a legtöbben szocializációra alkalmas platformnak tekintik azt. Több mint 50%-uk véli úgy, hogy a metaverzum egy munkahely, egy vásárlási terület, vagy játékra használható régió, vagy ezek mindegyikük. 60%-uk tekinti az e-kereskedelem jövőjének ezt. A Nike például a Robloxban felállított egy digitális boltot, a Sketchers pedig az első ruházati cég lett, ami a Decentraland Divatnegyedében kibérelt magának egy kisebb régiót. Néhány cég pár éve próbálkozott a Second Life-ban, de nem sok sikerük volt.
A cryptovalutákat ismerők, és ezt másnak elmagyarázni képesek aránya 15% volt, és közülük 42%-uk rendelkezett/rendelkezik digitális assetekkel, A metaverzumot ismerők 60%-a gondolja úgy, hogy a fizikai termékek mellett digitálisakat (NFT-ket) is értékesíteniük kellene, ami azért kicsit érdekes, mert mostanában épp mélyrepülést mutat fel a piac.
…és pont ekkor kell a Mega Man egyik fontos ex-fejlesztőjének, Inafune Keijinek beszállnia az NFT-piacba a Beastroiddal.
Forrás: PCGamer