A brit BBC részletes anyagot írt az eseményről és megemlítette, hogy a szintén angol fejlesztésű Red Redemption 2 idén nem nyert semmit.
A legjobb játék díját nyerte el az évente megrendezett 15. Bafta Games Awards rendezvényen. A Kratos, Görögországból északra „migrált” bajnok félisten és fia: Atreus történetét elmesélő amerikai akciókalandjáték egyértelműen a brit közönség nagy kedvence volt.
A nemrég a brit királyi herceg: Harry által szidalmazott és szerinte betiltandó Fortnite a „legjobban fejlődő játék” díját nyerte el a brit „alattvalóknál”.
Ugyanakkor az Egyesült Királyságban fejlesztett western akció-kaland, a szerintünk év játéka díját megérdemlő Red Dead Reademption 2-t hiába jelölték több díjra is, végül üres kézzel jött el a díjátadóról.
A legelső God of War még 2005-ben jelent meg. Ez immár a nyolcadik része sorozatnak és a Santa Monica Studios fejlesztette, Cory Barlog vezetésével, aki azt mondta a BBC-nek, hogy a győzelem „fantasztikus, lenyűgöző és egyben félelmetes élmény is volt.”
Azt is hozzátette, hogy ez a győzelem megmutatta: a sztorin alapuló játékok napjainkban épp annyira „relevánsak”, mint a szintén iszonyúan népszerű Battle Royale címek esetében.
Nem ment el üres kézzel a rendezvényről a Nintendo sem: a Nintendo Labo két díjat nyert el: a legjobb családi játék és a leginnovatívabb játék díját is. A „kartondobozos” eszköz révén a játékosok számára még inkább kiteljesedik – kézzel fogható módon is – a Nintendo Switch kreativitása, akár oly módon is, hogy zongorává alakítjuk át a kütyüt.
A BBC Radio 1 Newsbeat nevű gamer újságírója (igen, tőlünk nyugatabbra a rádióban ilyen újságíró is van…), Steffan Powell azt nyilatkozta, hogy meglepte, hogy a Red Dead Reademption 2 semmilyen kategóriában sem nyert semmit.
„Egy ilyen nagy mélységgel is innovációval bíró játéknál (attól függetlenül, hogy végigjátszottad-e vagy sem!) ez elég furcsa. De az ő veszteségük legalább nem jelentkezett a független játékfejlesztőiparban. A kisebb csapatok címei egyfajta „igazságot” tudnak közvetíteni a játékosok számára és épp annyira sikeresek lehetnek (a díjak és nem bevétel tekintetében!) mint a nagyfiúk” – tweetelte.
Dara O’Briain, brit komikus és tévés személyiség arról beszélt a BBC-nek, hogy a Bafta játékipar sokszínűségét remek módon reprezentálja és ezáltal a díjak meglepők is lehetnek.
„Csakúgy, mint a filmiparban, a játékiparban is erősödik az indie irányvonal és azáltal, hogy nem a blockbustereket támogatja, a Bafta is ezt a vonalat erősíti.” – nyilatkozta.
Nagy-Britanniában a videojátékok, konzolok, PC-játékok, addonok és egyéb videojátékos kereskedelem összesen 5.7 milliárd fontot tett ki, ami forintra átszámítva 2126 milliárd (!) forintot tesz ki! Ez egyébként újabb rekord és 10%-kos növekedés a tavalyi évhez képest.
Ugyanakkor a játékiparon belül, a pár éve még vadonatúj technológiának számító VR hardverpiac drasztikusan visszaesett a briteknél a tavalyi évben: a 72 millió font bevétellel egy 20.9%-os csökkenésről beszélhetünk.
Végül nincs más hátra, minthogy felsoroljuk az összes díjazott játékot:
- Saját szellemi termék: Into the Breach
- Zene: God of War
- Játékdizájn: The Return of the Obra Dinn
- Folyamatosan fejlődő játék: Fortnite
- Történet: God of War
- Bemutatkozás: Yoku’s Island Express
- Mobil játék: Florence
- Családi játék: Nintendo Labo
- Művészi teljesítmény: Return of the Obra Dinn
- Multiplayer: A Way Out
- Audio teljesítmény: God of War
- Játék innováció: Nintendo Labo
- Színészi teljesítmény: Jeremy Davies, God of War
- A legjobb brit játék: Forza Horizon 4
- A szórakozáson túl: My Child Lebensborn
- Az év mobiljátéka (közönségszavazás): Old School Runescape
- A legjobb játék: God of War
Forrás: BBC