A next-gen PlayStation esetében lesznek bizonyos korlátozások a játékokban.
Először beszéljünk magáról a konzolról. Miután tegnap robbant a bomba a next-gen konzol első hivatalos információiról, Peter Rubin, aki a Wireden megírta a részleteket, a Twitteren még felfedett valamit. Megkérdezte Mark Cerny-től, hogy mennyi lesz a PlayStation 5 ára (mely konzolnak ugye még nem is ez a neve…), amire ő ezt válaszolta: „Úgy hiszem, hogy ki tudjuk adni egy olyan ajánlott áron, ami a fejlett képességei fényében is kedvező lesz a játékosoknak.” Erre Rubin visszakérdezett, hogy egy kicsit drágább lehet, de még mindig megérné-e? Cerny válasza? „Ennyi, amit mondhatok.” Ez igen. Kérdéses, hogy mennyibe fog kerülni a konzol – a PlayStation 4 esetében nagyon jól jött a 400 eurós rajt, ugyanis az Xbox One – akkor még a Kinecttel kötelezően egybe csomagolva – 500 euróba fájt 2013 végén… a mi tippünk emiatt pont 500 euró. A ResetEra is így véli a PlayStation 5 ára esetében.
A Wall Street Journal pedig eközben arról írt, hogy a Sony elkezdte korlátozni a szexuális tartalmakat a PlayStation 4-re tartó játékokon a #MeToo (szexuális zaklatással kapcsolatos) Twitter-kampány miatt. „A Sony attól tart, hogy a cég egy jogi és szociális cselekménysorozat célpontja lehet. Nincsenek írt szabályaink, vagy bármi ilyesmi, ugyanis viszonylag váratlanul lett bejelentve a #MeToo mozgalom miatt,” mondta a WSJ-nek a Sony szóvivője. „Platformtulajdonosként a Sony-nak felelőssége van a felhasználói irányába. [Ez azért lett bevezetve], hogy az alkotók jól kiegyensúlyozott tartalmakat kínálhassanak a platformon, és a játékok nem akadályozzák meg [a fiatalok] fejlődését és növekedését,” tette hozzá egy másik szóvivőasszony.
A Wall Street Journal azt is mondja, hogy sok fejlesztő csalódott ebben az irányváltásban, és mivel Japánban elfogadott, hogy szexuálisabb irányt vehetnek fel a játékok (a kultúra nem ítéli arrafelé el ezt!), az ottani fejlesztők félnek amiatt, hogy a kreativitásuk korlátokba ütközhet, és kiemelték az írott szabályok hiányát is. „Nem tudod, hogy mit fognak mondani, amíg el nem készülsz a munkásságoddal, és elküldöd kiértékelésre. És ha ők nem boldogok még úgy sem, hogy néhány nappal korábban még engedélyezték a szexualitást ugyanazon a szinten, akkor vissza kell mennünk mondani a stábunknak, hogy hajtsák végre a módosításokat. Ez pedig költséges,” mondja egy kisebb japán stúdió vezérigazgatója. „Lényegében azt mondják, hogy keressük meg a niche-nket, a kis, kiaknázatlan piacunkat másutt,” tette hozzá egy másik japán stúdió vezetője.
Szóval a Nintendo után most a Sony kezd cenzúrázni keményebben…?