Úgyhogy az a gondolat, hogy a Sony amerikanizálódik, jogos (elvégre a PlayStation csapata nem is kapott tájékoztatást erről a kollaborációról…) – a Microsoft-Sony együttműködésen keresztül.
A Microsoft-Sony megállapodása az év egyik legkomolyabb meglepetése volt, aminek révén az utóbbi cég a Microsoft Azure adatközpontjait használhatja majd. A két cég így közösen veheti fel a versenyt a Google Stadiával, és érdekes módon nem a Microsoft volt a kezdeményező fél…
„Ez egy kezdet számunkra. Először is, az egészet a Sony hajtja meg. Ők voltak azok, akik megbízható partnereket kerestek. Úgy tűnik, hogy bár egymással küzdtünk, így is együttműködésre léptünk. Alapjában véve a tény, hogy olyan területeken mint a játékok egy olyan üzleti modellel rendelkezünk, ahol az ő sikereikre támaszkodunk. Szóval a legjobb munkánkat elvégezzük nekik, legyen szó a felhőről, a mesterséges intelligenciáról, vagy bármiről, hogy biztosíthassuk a Sony-t afelől, hogy a saját IP-jük (IP-ik) gyártásában sikeresek legyenek. Ha megnézed [a Sony] üzleteit, legyen szó a szórakoztatásról, a videojátékokról vagy a kameráikról, mindegyikük több felhő alapú számítási erőt ki tudna használni, de eközben a Microsofttal együtt léphetnek a piacra néhány ipari esetben, főleg a kamerákkal kapcsolatos dolgokban,” mondta Satya Nadella, a Microsoft vezérigazgatója a Fortune-nak adott interjújában ().
Az utóbbi gondolat az érdekes: azon túl, hogy a Microsoftot a Sony megkereste, megvan az esély arra, hogy a Microsoft szoftverei felbukkanjanak a Sony hardverein, hiszen a két cég együttműködésében ez is kivitelezhető lesz a jövőben Nadella szerint. Persze érthető, hogy a két cég egy számukra hosszabb távon nagyobb rivális, a Google ellen is elkezdtek közösen dolgozni, és mivel a Microsoft az Azure infrastruktúráját kikölcsönzi a PlayStation Now next-gen változatának (és a pletykák szerint a Nintendo is azt fogja használni a saját streamelő szolgáltatásukhoz), megmagyarázható a két cég közösködése.
Ha a felhő alapú játék beindul, a Sony akkor jó lóra tehetett – a Microsoft nem egy kicsi cég, sőt.
Forrás: WCCFTech