A Nintendo ügyére alapozva dönthet úgy a Sony, hogy a PlayStation 5 egy picit magasabb árcímkét kaphat (és itt nem a mindannyiunkat érintő inflációra és gyenge forintra kell gondolni).
A Nintendo ugye drágább áron hozza ki a Nintendo Switch OLED modelljét mint az alapkiadást, holott nem sok helyen van értelme az 50 eurós emelkedésnek (szélesebb támasz, +0,8″ a kijelzőnek, LAN-portos dokk…). Emiatt a Sony szorosan figyelemmel követi ezt a helyzetet, és ennek alapján ez a cég is az árak felsrófolása mellett dönthet… így a magasabb keresletnek köszönhetően még nagyobb profitot húzhat be konzolonként a Sony (ugyanis a kereslet láttán sokan hajlandóak többet fizetni).
A The Japan Timeson olvasható írás szerint az ipar nagy része a Nintendót figyeli, hiszen szokatlan, hogy a Switch életének közepén (több mint négy éve jött ki, ne felejtsük) ilyen áremeléssel jön egy nagyobb méretű modell. Ez pedig példateremtő lépés lehet. Yasuda Hideki, az Ace kutatóintézet elemzője szerint a Nintendo kísérlete a játékiparra is hatással lehet, és a The Japan Times egy névtelen PlayStation-alkalmazottra hivatkozva állítja azt, hogy a Sony is szemléli az eseményeket.
Ha a Sony végül a PlayStation 5 árának megemelése mellett dönt (úgy, hogy közben a first-party, belsős fejlesztésű játékok, de a külsős multiplatform címek next-gen kiadásai esetében is gyakran látjuk, hogy a sokáig standard 60 dolláros/eurós árcímke helyett 70-nel startolnak, ami forintban már a 25 ezres kategóriát jelenti…), akkor ezzel valamelyest csökkenhet a kereslet a konzol iránt az anyagilag nem olyan jól teljesítő régiókban, viszont ezzel a PlayStation 5 konzolüzérek is dörzsölhetik a tenyerüket, mert az általuk már amúgy is emelt áron értékesített konzolokat így még drágábban adhatják tovább.
Viszont emiatt is lép be Nyugat-Európába a PlayStation Direct, ami közvetlen értékesítést tesz lehetővé a Sony és a fogyasztó között. Ennek magyarországi startjára sajnos még várnunk kell talán 2022 második feléig.
Forrás: PSL