A négy évvel ezelőtt bejelentett Age of Empires IV mesterséges intelligenciája rövid időn belül annyira komoly tudással rendelkezhet, hogy senkinek sem lesz esélye legyőzni azt…
A World’s Edge franchise kreatív rendezője, Adam Isgreen a Kotakunak elárulta, hogy a fejlesztőknek egyfajta ördögi terve van. Jelenleg gépi tanulással oktatják az Age of Empires IV mesterséges intelligenciáját, de ennél tovább is szeretnének haladni. Később (de nem a megjelenéskor, hanem utána) megnézik a „könyörtelen” mesterséges intelligenciáját, ami tanulni fog abból, ahogy a játékosok megküzdenek vele.
Ebből tanulva pedig verhetetlenné válik, állítja Isgreen, de ez elfogadható lenne nekik, ugyanis, ha ezt a bizonyos nehézségi szintet választjuk, akkor azzal elősegíthetjük a mesterséges intelligencia fejlődését. Ez annyit takar, hogy nem kötelező részt vennünk a könyörtelen MI karakter evolúciójában, de a lehetőség adott lesz rá.
Ezt amúgy máshogy szemszögekben is alkalmazhatják, ugyanis felvághatják ezt az eltérő nehézségi szintekhez. A Killer Instinct 2-ben is olyan mesterséges intelligenciákat (többes számmal!) alkalmaztak, ami még azt is megtanulta, hogy a karakterek miként használták a taunt (felvágó) mozdulatokat (ami kb. csak a másik játékos idegesítésére vannak).
Így például, amikor egy játékos direkt az ellenfelének arcába guggolt (ez angolul a teabag kifejezés lenne), azt is elsajátította, ahogy azt is, hogy miként mozogtak ide-oda, hogy kivárják az ellenfelük felállását a padlóról. Ezt Isgreen szerint remekül át tudják ültetni egy valós idejű stratégiába. A mesterséges intelligencia követi a játékosok lépéseit, és ezt imitálja a stúdió, hogy az általunk alkalmazott stratégiákkal bővítse a gép fegyvertárát.
Az Age of Empires IV tizenhat évvel a III után jön, így azért eltelt egy kis idő azóta. A megjelenés október 28-án lesz esedékes PC-n, és a Microsoft Store mellett a Steamen is megtalálhatjuk. Aki pedig Xbox Game Pass-előfizető, a megjelenés napján már játszhat is vele. Addig pedig egy Gamescom videó a stratégiázásból.
Forrás: WCCFTech